1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. Sanayi Sitesi’nde patlama meydana geldi! Ölü ve yaralılar var

Sanayi Sitesi’nde patlama meydana geldi! Ölü ve yaralılar var

Şırnak Sanayi Sitesi’ndeki Yediemin otoparkında bulunan yakıt tankerinde patlama meydana geldi. Olayda ilk belirlemelere göre 1 kişi öldü, 2 kişi ise yaralandı.

Sanayi Sitesi’nde patlama meydana geldi! Ölü ve yaralılar var

Akşam saatlerinde Şırnak Merkez Bahçelievler Mahallesi’ndeki Yediemin otoparkında yakıt tankerinden kaynaklandığı düşünülen bir patlama meydana geldi.

Patlamada Jindar Şan öldü, İbrahim Zeyrek ve Delil Şan yaralandı.

PATLAMA SONRASI OLAY YERİNE AMBULANS, İTFAİYE VE AFAD EKİPLERİ SEVK EDİLDİ

Patlamadan sonra olay yerine çok sayıda ambulans, itfaiye ve AFAD ekibi sevk edildi. Yaralılar ambulanslar ile Şırnak Devlet Hastanesine kaldırılırken, itfaiye otoparkta çıkan patlamada yanan araçları söndürdü.

Şırnak Valisi Ali Hamza Pehlivan, Belediye Başkanı Mehmet Yarka, İl Emniyet Müdürü Ömer Uslusoy olay yerine gelerek incelemelerde bulundu. Şırnak Valisi Ali Hamza Pehlivan yaptığı açıklamada, "Şırnak Merkez Bahçelievler Mahallesi Serfa Otoparkı'nda 1 saat önce bir patlama meydana geldi. Sebebi henüz bilinmemekle birlikte olay yerinde tankerlerinde tankerlerin olması sebeiyle buna bağlı bir patlamanın gerçekleşebileceği arkadaşlarımız tarafından ön tespit olarak bizlerle paylaşıldı. Olay anında 1'i ağır yaralı olarak, 3 vatandaşımız yaralı olarak hastaneye kaldırıldı. Maalesef bir vatandaşımız hayatını kaybetmiş. Diğerlerinin hayati tehlikeleri yok. Tedavileri devam ediyor. 1 vatandaşımız tedbiren sevk edilecek. Vatandaşlarımıza, iş yeri sahibine geçmiş olsun diyorum. Vefat eden vatandaşımızın ailesine baş sağlığı diliyorum" dedi. 

 

HABERE YORUM KAT