1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. Sancaktepe Belediyesi kan Bağışı Kampanyası

Sancaktepe Belediyesi kan Bağışı Kampanyası

Sancaktepe Belediyesi kan Bağışı Kampanyası

        Sancaktepe Belediyesi’nin düzenlemiş olduğu Kan Bağışı Kampanyası devam ediyor.Sancaktepe Belediye Başkanı İsmail Erdem, Sancaktepe’deki çadırları gezerek  vatandaşlara bilgi verdi.

      Sancaktepe Belediyesi, her yıl Kızılay ile ortaklaşa yürüttüğü kan bağışı kampanyasını bu yıl da sürdürüyor. Başkan İsmail Erdem, 23 Ekim Çarşamba günü Sancaktepe’de kurulan Kızılay çadırlarını ziyaret etti. Kan bağışında bulunan vatandaşlarımızı gördüğü için sevincini dile getiren Başkan  “Vatandaşlarımızın, bu konuda duyarlı olması ve kendileri kadar ihtiyacı olan vatandaşlarımızı da düşünerek bağışta bulunmaları bizim için çok değerli”  ifadesinde bulundu.

        Kızılay’ın resmi sitesinde yayınladığı bilgilere göre; 18-68 yaş arasında olan ve bulaşıcı bir hastalığı  bulunmayan, ağırlığı 50 kg. ve üzerinde kan değeri,  vücut ısısı, boyu uygun olan, Herhangi bir sağlık sorunu olmayan herkes, 7 gün 24 saat açık olan Kan Merkezleri ve Kan İstasyonlarında gerekli formları  doldurup hekim muayenesinden geçtikten sonra, yılda üç defa kan bağışında bulunabilirler.

HABERE YORUM KAT