1. YAZARLAR
  2. İbrahim Şahin
  3. Sandıktan Milletin İradesi Çıkacak
İbrahim Şahin

İbrahim Şahin

Yazarın Tüm Yazıları >

Sandıktan Milletin İradesi Çıkacak

Hep konuşulan 30 mart yerel seçimi geldi çattı seçime bir kaç gün kaldı anlayacağınız ilçelerin şehirlerin ve Türkiye’nin kaderini değiştirecek yerel seçimler için sandık gözüktü .

Yaklaşık üç ay önce başlayan aday adaylığı , adaylık ,meclis üyelerinin belirlenmesi , seçim irtibat bürolarının açılması afişleme ve bayraklama el ilanları ve broşürlerinin dağıtılması esnaf ziyaretleri mitingler derken zaman çabucak geçerek seçim günü yani seçmen iradesinin sandığa yansıyacağı 30 mart geldi çattı.

Şimdi merak edilen konu şu 30 martta seçmenin iradesi sandığa nasıl yansır seçmenin bu iradesi 30 mart sonrasını nasıl etkiler ? bölgemizde mevcut belediye başkanları yeniden seçilebilir mi ? seçime iddialı giren diğer adaylardan hangileri belediye başkanlığını kazanabilir ? Sonuç da bu kadar adayların arasından kazanan ipi göğüsleyen bir başkan olacak vatandaş bu sandık iradesiyle seçmiş olduğu belediye başkanına şehrini yönetmek için yetki vermiş olacak .

Bize düşende bu sandık iradesine saygı gösterip halkın iradesiyle şehrimizi Beş yıl yönetmek için onay alan başkanı alkışlamak tebrik etmektir, ve yine vatandaş ve seçmen olarak seçilen başkanın Beş yıl boyunca bu seçim döneminde bize vaat ettiği projeleri takip etmek, hayata geçirilen güzel projelerini alkışlamak vaat edip de hayata geçirilmeyen projelerinde peşini bırakmamak neden yapılmadığını sormaktır . Bununda en iyi yolu yine bir beş yıl sonra önümüze konacak olan sandıkla olacaktır .

Seçimlerin sağlıklı sakin bir ortamda geçmesini 30 marttaki yerel seçimlerin hayırlara vesile olmasını temenni ediyorum. Ayrıca beş yıllığına şehrimiz yönetmek için başkan olacak bölgemizdeki belediye başkanlarımızı şimdiden kutluyor, seçildikleri şehirler de hayırlı hizmetler yapmasını diliyorum.

Saygılarımla

İbrahim ŞAHİN 27.03.2014

Önceki ve Sonraki Yazılar
YAZIYA YORUM KAT