1. HABERLER

  2. İÇ HABERLER

  3. Sanko Sanat Galerisi’nde sergi

Sanko Sanat Galerisi’nde sergi

Almanya ve Bulgaristan'daki özel ve resmi koleksiyonlarda resimleri bulunan Prof.

Sanko Sanat Galerisi’nde sergi

Almanya ve Bulgaristan'daki özel ve resmi koleksiyonlarda resimleri bulunan Prof. Dr. Mete Sezgin,Gaziantep'te kişisel sergi düzenliyor.

Prof. Dr. Mete Sezgin, Sanko Sanat Galerisi'ne 23 Mart Perşembe günü "Mete Sezgin'in 50'inci Yılı" temalı resim sergisi açacak. Türkiye'nin yanı sıra Almanya ve Bulgaristan'daki özel ve resmi koleksiyonlarda resimleri bulunan Prof. Dr. Mete Sezgin'in sergisi 13 Nisan 2017'ye kadar her gün 10:00-22:00 saatleri arasında gezilebilecek.

Sergi 23 Mart Perşembe günü saat 17:30'da açılacak.

Mete Sezgin kimdir?

Kütahya Tavşanlı'da 1 Mayıs 1948'de doğan sanatçı, 1965 yılında Ortaklar Öğretmen Okulundan mezun oldu. İki yıl ilkokul öğretmenliği yaptıktan sonra girdiği Gazi Eğitim Enstitüsü Resim Bölümünden 1970 yılında mezun olan sanatçı, 1978'e kadar liselerde öğretmenlik yaptı. Dokuz Eylül Üniversitesi Buca Eğitim Fakültesi Güzel Sanatlar Eğitimi Resim Ana Sanat Dalında 1978 yılında göreve başlayan sanatçı, 2012'de emekliye ayrıldı. Şimdiye kadar 19 kişisel sergi açan, 150'yi aşkın karma ve grup sergisine katılan sanatçı, pek çok ulusal ve uluslararası resim yarışmasında danışman ve jüri üyesi oldu, çalıştaylarda yer aldı.

Sanko Sanat Galerisi’nde sergi

Sanko Sanat Galerisi’nde sergi

Haber KaynağıHaber Kaynağı

HABERE YORUM KAT