1. HABERLER

  2. İÇ HABERLER

  3. Şanlıurfa’da çocuk istismarı ve ihmali sempozyumu düzenlendi

Şanlıurfa’da çocuk istismarı ve ihmali sempozyumu düzenlendi

Şanlıurfa Eyyübiye İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ve Rehberlik Araştırma Merkezi tarafından çocuk istismarı ve ihmali adlı sempozyum düzenlendi.

Şanlıurfa’da çocuk istismarı ve ihmali sempozyumu düzenlendi

Şanlıurfa'da çocuk istismarı ve ihmali adlı sempozyum düzenlendi.

Şanlıurfa Eyyübiye İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ve Rehberlik Araştırma Merkezi tarafından çocuk istismarı ve ihmali adlı sempozyum düzenlendi. Rehber öğretmenlere yönelik düzenlenen ve Prof. Dr. Orhan Derman, Prof. Dr. Aysun Baransel, Avukat Türkay Asma ve Sosyal Hizmet Uzmanı Nazif Dağ katıldığı sempozyuma Eyyübiye Belediye Başkanı Mehmet Ekinci, İlçe Milli Eğitim Müdürü Ahmet Demir, Şube Müdürü Hamza Çelenk, İl Milli Eğitim Müdürlüğü yetkilileri, sponsor firma ve kurum yetkilileri katıldı. Program öncesi salona gelenlere Eyyübiye İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ile Rehberlik Araştırma Merkezi tarafından ortaklaşa hazırlanan ve çocuk istismarını anlatan "Sesime Kulak Ver" isimli kitapçık dağıtıldı. Programın açılış konuşmasını yapan Eyyübiye İlçe Milli Eğitim Müdürü Ahmet Demir, "Bir insanlık ayıbı olan çocuk istismarı ve ihmalinin önlenmesi, tamamen önlenemiyorsa en aza indirgenmesi, olumsuz etkilerinin ortadan kaldırılmasına yönelik çalışmalar yapılması çok önemlidir. Bu anlamda öğrencilerimizin okullarda karşılaştıkları sorunlarda başvurdukları yetkili olan okul rehber öğretmenlerimize ve müdür yardımcılarımıza böyle bir sempozyum düzenlemeyi uygun gördük. Bu sempozyumumuzun düzenlenmesinde emeği geçen Eyyübiye Rehberlik Araştırma Merkezimize, İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü çalışanlarımıza, İl Milli Eğitim Müdürlüğümüze ve desteklerini bizlerden hiçbir zaman esirgemeyen Eyyübiye Belediye Başkanı Mehmet Ekinci'ye ve bu sempozyuma katılmak üzere şehrimize gelen hocalarımıza teşekkür ediyorum" dedi.

Programın gerçekleşmesine katkı sunan Eyyübiye Belediye Başkanı Mehmet Ekinci ise, "Bu tarz hastalıklar ancak eğitimle önlenir. Bu tarz hastalıklar ancak bilgilendirmeyle önlenir ve bir araya gelinerek bu hastalığın üzerine gidilmekle, çalışmalar yapılmasıyla önlenir. Bu sempozyum önemlidir. Biz hastalıklarımızla, sıkıntılarımızla yüzleşmekten kaçan bir toplumuz. Kaçtıkça da hasır altı ediyoruz, bu sorunlar yokmuş gibi davranıyoruz ama bu da bir gerçek ki bu tarz sorunlar da vardır. Fakat bu sorunların çözümü için de gerekeni yaparken merak konusu uyandırmadan bu çalışmaların yapılması gerekiyor. Bu çalışmalar tabiki çok değerli hocaların nezaretinde, onların bilgilendirmesiyle yapılması gerekiyor" diye konuştu.

Konuşmaların ardından programa ve basılan materyallere destek olan Eyyübiye Belediye Başkanı Mehmet Ekinci ile sponsorlara plaket takdim edilirken sempozyumun konuşmacıları ise sahneye çıkarak katılımcılara istismar ve ihmal hakkında bilgi verdi.

Şanlıurfa’da çocuk istismarı ve ihmali sempozyumu düzenlendi

Şanlıurfa’da çocuk istismarı ve ihmali sempozyumu düzenlendi

Haber KaynağıHaber Kaynağı

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.