1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. Şanlıurfa’da İnsan Hakları Haftası kutlamaları

Şanlıurfa’da İnsan Hakları Haftası kutlamaları

Haliliye Belediye Başkanı Fevzi Demirkol, 10 Aralık İnsan Hakları Haftası dolayısıyla düzenlenen il insan hakları kurulunun olağanüstü toplantısında,...

Şanlıurfa’da İnsan Hakları Haftası kutlamaları

Haliliye Belediye Başkanı Fevzi Demirkol, 10 Aralık İnsan Hakları Haftası dolayısıyla düzenlenen il insan hakları kurulunun olağanüstü toplantısında, insanın insana zulmetmediği bir dünya temennisinde bulundu.

Şanlıurfa Valiliğinin koordinesindeki il insan hakları kurulu, 10 Aralık İnsan Hakları Günü ve Haftası dolayısıyla olağanüstü toplandı. Valilik toplantı salonunda, Vali Yardımcısı Fatih Çelikkaya'nın başkanlığında toplanan kurula katılan Başkan Fevzi Demirkol, insan haklarıyla ilgili konuşma yaptı.

İnsanın en mühim hakkının yaşamak olduğunu vurgulayan Demirkol, şunları söyledi:

"İnsanın en mühim hakkı, yaşama hakkıdır. Yaşama hakkını ortadan kaldırılan, bölgemizde ve dünyanın çeşitli yerlerinde savaşlar, terör saldırıları ve bu saldırılarda hayatını kaybedenler oluyor. Dolayısıyla en önemli hak olan yaşama hakkı, insanların elinden alınmış oluyor. Bu tür saldırıları lanetliyoruz. Kimden gelirse gelsin, nasıl olursa olsun, ne sebeple olursa olsun insan hayatına kasteden tüm davranışlar, insanlık dışıdır, terör saldırısıdır. İnsanların inşallah yaşama hakkının elinden alınmadığı, huzurlu, güven içerisinde yaşadığı bir dünya temenni ediyoruz."

Toplantı, konuşmaların ardından sona erdi.

Şanlıurfa’da İnsan Hakları Haftası kutlamaları

Şanlıurfa’da İnsan Hakları Haftası kutlamaları

Kaynak: İHA

HABERE YORUM KAT