1. HABERLER

  2. KARTAL

  3. Sarıkamış Kartal´da Anıldı

Sarıkamış Kartal´da Anıldı

Sarıkamış Kartal´da Anıldı

          Kartal Türk Halk Müziği Korosu tarafından Sarıkamış Türküleri'nin seslendirildiği ve yaşanan dramın anlatıldığı gecede, "Sarıkamış" adlı  belgesel gösterimi de yapıldı.

        Kartal Hasan Ali Yücel Kültür Merkezi'nde gerçekleştirilen program, şehitler için saygı duruşu ve İstiklal Marşı'nın okunmasıyla başladı.  Program sunucusu Zeki Demirci, Sarıkamış'ta yaşanan dramı ve tarihsel süreci, herkesin mutlaka öğrenmesi gerektiğine vurgu yaptı. Demirci,  "Vatan uğruna savaşamadan, tek bir tane bile kurşun atamadan, 90 bin askerimizi şehit verdik. Askerler, bizim vatan evlatlarımız. Tarihin  bu dönemi çok önemli derslerle doludur. Tüm şehitlerimizi rahmet ve saygı ile anıyoruz" dedi.

      Konuşmaların ardından, 1981 senesinde kurulan ve birçok başarılı konsere imza atan Kartal Türk Halk Müziği Korosu'nun konseri başladı.  Koro şefliğini Yakup Esen'in yaptığı konserde, başta "Asker yolu beklerim" olmak üzere, Sarıkamış dramına adanmış çok sayıda türkü  seslendirildi. Gecede koristler ayrıca solo türküler de okudular. Etkinliğe çok sayıda vatandaş katıldı. Türküler seslendirilirken, duygu  dolu sahneler yaşandı.

HABERE YORUM KAT