1. HABERLER

  2. EĞİTİM

  3. SASKİ öğrencileri eğitiyor

SASKİ öğrencileri eğitiyor

Sakarya Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi (SASKİ) tarafından ilk ve ortaokul seviyesindeki öğrencilere yönelik olarak düzenlenen "Bilinçli...

SASKİ öğrencileri eğitiyor

SASKİ öğrencilere su bilincini öğretmeye devam ediyor.

Sakarya Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi (SASKİ) tarafından ilk ve ortaokul seviyesindeki öğrencilere yönelik olarak düzenlenen "Bilinçli Su Kullanımı" eğitimleri, Murtaza Erdoğan İlkokulu ile devam etti. Eğitim kapsamında alanında uzman SASKİ personelleri öğrencilere su tasarrufu ve suyun önemi konusunda animasyonlarla desteklenen bir eğitim sunuldu. "Gönüllü Su Müfettişi" ilan edilen öğrencilere bu fedakarlıkları nedeniyle SASKİ tarafından hazırlanan eğitim setleri hediye edildi. Eğitimin ardından açıklamalarda bulunan Okul Müdürü Yılmaz Durmuş, "Dünyamızın büyük bir kısmı sularla kaplı olsa da sınırlı tatlı su kaynaklarına sahip. Bu sınırlı kaynaklarımızı her daim korumamız ve israf etmeden kullanmamız gerekiyor. Su, bizim için olduğu kadar tabiattaki diğer canlılar için de büyük önem arz eden bir yaşam kaynağı. Bu noktada suyun önemi küçük yaşta bu gibi etkinliklerle aşılanırsa, gelecek adına su sıkıntımız kalmayacaktır. Bu etkinliği düzenleyen SASKİ ekibine çok teşekkür ediyorum" diye konuştu.

Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Öğretmeni Abdullah Yıldız ise yaptığı açıklamada, "Verilen eğitimin ciddi faydalar sağlayıp olumlu sonuçlar doğuracağını düşünüyorum. Eğitimde emeği geçen tüm SASKİ personeline teşekkür ediyorum. Bu eğitimlerle çok önemli bir işe imza atıyorlar. İslam dininin hükümlerinde de suyun israf edilmemesi konusunda birçok tavsiye veriliyor. İnşallah çocuklarımız da öğrendiklerini uyguladığında verilen emeklerin boşa gitmediğini görürüz" ifadelerini kullandı.

SASKİ öğrencileri eğitiyor

SASKİ öğrencileri eğitiyor

Kaynak: İHA

HABERE YORUM KAT