1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Satığı Aracı Çaldı

Satığı Aracı Çaldı

Satığı Aracı Çaldı
         İstanbul Pendik'te, Cengiz Purut ismli vatandaşın iki yıl önce aldığı arabası,arabayı satan kişi tarafından çalındı.
 
         Anlatılanlara göre Cengiz Purut adlı vatandaş 2 yıl önce ikinci el lüks bir araç satın aldı.Ancak aracı satan kişi tarafından yedek anahtarları teslim edilmediği gibi satış işlemleride gerçekleştirilmedi.Purut aracın parasını ödediğini borcu  olmadığı halde satış işlemleri gerçekleştrilemedi  Geçtiğimiz hafta aracın muayenesi için satın aldığı kişiyi arayan Cengiz Purut, ulaşamadı. Bunun üzerine şahsa  mesaj atıp satış işlemlerinin yapılmasını istedi. Ancak şahıs mesaja da cevap vermedi.  
 
      Cengiz Purut, aynı akşam kendisine ait inşaatı denetlemeye gitti. Aracı  inşaatın önüne park eden Purut inşaatta bulunduğu sırada, aracı kendisine satan  kişi gelerek yedek anahtarla aracı çaldı. İnşattan çıkan Purut aracının yerinde olmadığını fark etti.  Çevredeki güvenlik kameralarının görüntülerini inceleyen Purut, aracının, önceki sahibi tarafından çalındığını görünce polise haber verdi.
 
     Çalınan aracında bazı eşyalarının da bulunduğunu belirten Cengiz Purut, "Aracı 2 yıl önce bir kısmını çek, bir kısmını nakit ödeyerek aldım. 2 yıldır aracı aldığım şahıstan aracın satışı ve yedek anahtarını almak için uğraşıyorum. Kestiğim çeklerin tamamını ödedim, hiçbir borcum yok. Aracın muayenesi için geçen gün tekrar 
aradım açmadı. Ben de mesaj attım, cevap yazmadı. Gece saatlerinde yaptığım inşaatı kontrol için gittiğimde aracımı inşaatın yanına park ettim. Satın aldığım şahıs aracı park ettiğim yerden  bana teslim etmediği yedek anahtar ile rahatça alarak kaçırdı" dedi.
 
      Öte yandan aracın çalınma anı güvenlik kamerası tarafından saniye saniye görüntülendi. Görüntülerde siyah bir aracın lüks aracın yanından geçerek kontrol ettiği ve dönerek aracın yanında durduğu görülüyor. Araçtan inen bir kişi, Purut'a ait araca binerek olay yerinden uzaklaşıyor.

HABERE YORUM KAT