1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. SATURDER Başkanı Taş, Kalkınma Komisyonu üyeliğine seçildi

SATURDER Başkanı Taş, Kalkınma Komisyonu üyeliğine seçildi

Sarıkamış Turizm Derneği (SATURDER) Başkanı Mir Hasan Taş 11'inci Kalkınma Planı Komisyon Üyeliğine seçildi.

SATURDER Başkanı Taş, Kalkınma Komisyonu üyeliğine seçildi

Sarıkamış Turizm Derneği (SATURDER) Başkanı Mir Hasan Taş 11'inci Kalkınma Planı Komisyon Üyeliğine seçildi.

Türkiye'nin Kalkınma Vizyonu gerçekleştirmeye katkı sağlayacak 11. Kalkınma Planı, Türkiye'nin gelecek 5 yıllık dönemde odaklanacağı temel politika ve stratejilerin belirlenmesi kapsamında 11. Kalkınma Planı Komisyon Üyeliğine, Doğu Anadolu Bölgesi'nde Sarıkamış Turizm Derneği Başkanı Mir Hasan Taş'ın seçilmesi bölge ve Kars açısından öneli bir avantaj oldu.

Kalkınma Bakanlığı, Özel İhtisas Komisyonu 14-15 Aralık 2017 tarihlerinde Ankara'da çalışmalara başlayacak.

Konuyla ilgili açıklamada bulunan Sarıkamış Turizm Derneği Başkanı Mir Hasan Taş, "Öncelikle bölgeden seçilmem beni hayli memnun etmiştir. Bölgemiz ve Ülkemiz açısından son derece önem arz eden bu komisyonda görev almak bölgemizin tanıtımında önemli bir rol olacaktır. Bölgemizde yapılan Turizm Değerlendirme toplantılarında katılan Üst düzey Temsilcilerine Derneğimizce hazırlanan Bölge Turizminin gelişmesi yönünde "Sarıkamış Turizm Raporu'adı altında ilgililere dosyalar iletilmiştir. Bu komisyona seçilmem Bölge Turizminin gelişmesi ve Turizm çeşitliliğin artması, ilimiz ve ilçelerinde mevcut bulunan Destinasyonlar, Kış Turizmi, Yaz Turizmi, İnanç Turizmi, Turizmde teşvik sistemi ve devlet desteklerinin yeniden gözden geçirilmesi, mevcut uygulamaların sonuçları, kamu ve özel sektör yatırımlarında eşgüdüm, kamu-özel işbirliği modeli uygulama şekilleri ve Destinasyon yönetim modeline geçiş, gibi unsurların raporlanması ve değerlendirmesi Bölge Turizmini canlandıracaktır" dedi.

Taş, "Bölge Turizminin Tanıtılması ve Pazarlanması hususunda Sarıkamış İlçesinde Kasım ayında Bakanlıklar düzeyinde yapılan Turizm Değerlendirme Toplantısında sunmuş olduğum rapor ve yapmış olduğum sunum önem arz etmiştir. Kalkınma Planının hazırlanması ve bu Komisyonda görev almama vesile olan Kalkınma Bakanlığı'na, Turizm Bakanlığı'na ve Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı yetkililerine teşekkür ederim" diye konuştu.

Kaynak: İHA

HABERE YORUM KAT