1. HABERLER
  2. GÜNDEM
  3. Savcılık Yeşim Meltem Şişli ifadeye çağırdı

Savcılık Yeşim Meltem Şişli ifadeye çağırdı

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Yeşim Meltem Şişli'nin geçtiğimiz günlerde, İSMEK'te bölge sorumlusu kadınlara hakaret ettiği iddia edildi. Şişli hakkında bulunan iddialarla ilgili olarak suç duyurusunda bulunulurken, savcılık Şişli'yi ifadeye çağırdı.

Savcılık Yeşim Meltem Şişli ifadeye çağırdı

Geçtiğimiz günlerde meydana gelen olayda, İstanbul Büyükşehir Belediyesine (İBB) bağlı İstanbul Büyükşehir Belediyesi Sanat ve Meslek Kurslarında (İSMEK) çalışan ve 27 Ocak’ta işten çıkarılan bölge sorumlusu kadınlar Çağlayan’daki İstanbul Adalet Sarayı’na gelerek, İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı’na İBB Genel Sekreter Yardımcısı Yeşim Meltem Şişli ve Hayat Boyu Öğrenme (HBÖ) Müdürü Erkan Duyar hakkında kendilerine hakaret ettikleri iddiasıyla suç duyurusunda bulunmuştu.

Yaşanan bu gelişmenin ardından soruşturma başlatılırken, Şişli’den şikayetçi olan 19 kadının ‘mağdur’ sıfatıyla ifadeleri alındı. Kadınları avukatı Ferah Yıldız 3 Şubat günü savcılığa sunduğu suç duyurusu dilekçesiyle HBÖ Müdürü Erkan Duyar’ın da ‘şüpheli’ olarak cezalandırılmasını istedi.

3 YILA KADAR HAPSİ İSTENİYOR

Ayrıca, İBB Genel Sekreter Yardımcısı Yeşim Meltem Şişli hakkında, ‘inanç, düşünce ve kanaat hürriyetinin kullanılmasını engelleme’ suçundan 3 yıla kadar, Erkan Duyar’ın ise ‘görevi kötüye kullanma’ suçundan 2 yıla kadar hapis istemiyle soruşturma yürütüldüğü öğrenildi.

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığının müdahillik talebinde bulunduğu soruşturmada, eski HBÖ Müdürü Ali Koca’nın tanık olarak bilgisine başvurulacağı kaydedildi. Genel Soruşturmadan Sorumlu Başsavcı Vekili Ömer Faruk Yıldırım’ın yürüttüğü soruşturma kapsamında ‘şüpheli’ Yeşim Meltem Şişli’nin ifadesinin alınması için İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığına davet edildiği öğrenildi.

KENDİSİ HAKKINDA İNCELEME İSTEDİ

Öte yandan, Yeşim Meltem Şişli de kendisi hakkında inceleme başlatılmasını istemiş ve bu yöndeki dilekçesini yetkili birime sunmuştur.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
0
0
0
0
0
0
0
👍
👎
😍
😥
😱
😂
😡
HABERE YORUM KAT