1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. Savunma Sanayii İcra Komitesi Toplantısı'nın ardından açıklama: Karara bağlanmıştır

Savunma Sanayii İcra Komitesi Toplantısı'nın ardından açıklama: Karara bağlanmıştır

Savunma Sanayii İcra Komitesi'nden açıklama yapıldı. Açıklamada "Elektronik harp, yazılım, muhabere, silah, mühimmat ile muhtelif platformlara ilişkin projeler karara bağlanmıştır" denildi.

Savunma Sanayii İcra Komitesi Toplantısı'nın ardından açıklama: Karara bağlanmıştır

Savunma Sanayii İcra Komitesi Toplantısı, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın başkanlığında gerçekleştirildi.

Toplantı, Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nde basına kapalı olarak yapıldı.

Savunma Sanayii İcra Komitesi Toplantısı, 1 saat 35 dakika saat sürdü.

Toplantının ardından yapılan açıklama şöyle:

"TSK ve güvenlik birimlerimizin kullandığı yerli ve milli sistemlerimize yenilerini eklemeye yönelik; elektronik harp, yazılım, muhabere, silah, mühimmat ile muhtelif platformlara ilişkin çeşitli projeler karara bağlanmıştır.

Türk Silahlı Kuvvetlerimizin son dönemde sınırlarımız içinde ve sınır ötesinde büyük bir başarıyla sürdürdüğü harekatlarda kullandığı pek çok sistemin Türk savunma sanayiinin tasarladığı, geliştirdiği ve ürettiği ürünler olduğu gündeme getirilerek, yerli ve milli savunma sanayiinin önemi ve değeri bir kez daha vurgulanmıştır.

Yerli ve milli ürünlerimizin performansı düşünüldüğünde; bazı ülkelerin ülkemiz savunma sanayiini kısıtlama veya engelleme girişimlerinin, ülkemizin kendi çıkarları konusunda bağımsız hareket etme yönündeki azim ve kararlılığını etkilemeyeceği bir kez daha ifade edilmiştir. Türkiye tam bağımsız savunma sanayii yolunda kararlı bir şekilde yoluna devam edecektir."

HABERE YORUM KAT