1. HABERLER
  2. GÜNDEM
  3. Saymaz'dan HDP'li vekile okkalı cevap

Saymaz'dan HDP'li vekile okkalı cevap

Sosyal medya hesabını etkin kullanan ve 1 milyonun üzerinde takipçisi bulunan gazeteci İsmail Saymaz, yaptığı paylaşıma yorum yapan HDP'li vekil Lezgin Bolat'a sert bir cevap verdi.

Saymaz'dan HDP'li vekile okkalı cevap

Hürriyet muhabiri İsmail Saymaz, sosyal medyada yaptığı bir açıklamada 'HDP'liler saltanat peşinde mi?' diye sordu. Saymaz'a cevap veren HDP'li vekil Lezgin Botan, 'Bu pespaye kişilik yine çarpıtma işindeki ustalığını konuşturmuş.' ifadelerini kullandı. 

Sosyal medya hesabından 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı ile ilgili bir paylaşım yapan Hürriyet muhabiri İsmail Saymaz, 'HDP'liler saltanat peşinde mi?' diye sordu.

Saymaz'ın bu sözlerine  25/26. dönem HDP Van Milletvekili Lezgin Botan'dan yanıt geldi. 

 "Bu pespaye kişilik yine çarpıtma işindeki ustalığını konuşturmuş. Kayyum darbesini meşrulaştırmaya çalışıyor. Türk'ün bayramı, Kürt'ün yasıdır, kabusudur. C.Bayramında kayyum atayan devlet aklı Kürt'ün fermanını imzaladığını ilan etmiştir. Bu soykırım politikasını gizleme çabasıdır. " ifadelerini kullanan Botan'a Saymaz'dan sert bir cevap geldi.

"LÜMPEN VE FAŞİTSİN"

Botan'a yüklenen Saymaz, şu ifadeler kullandı:

"Lezgin, senin demokrattan sayılman, hasbelkader Kürt anne babadan doğmuş olmandan ötürüdür. Bir kan ve kemik meselesidir senin demokratlığın... Hasbelkader, bir başka ailede doğmuş olsan, bir Kürt'ü sadece Kürt diye dövecek vasıfta bir lümpen ve faşistsin."

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
0
0
0
0
0
0
0
👍
👎
😍
😥
😱
😂
😡
HABERE YORUM KAT