1. HABERLER

  2. BİYOGRAFİ

  3. Seda Akkul kimdir? | Burak Akkul'un eşi kim?

Seda Akkul kimdir? | Burak Akkul'un eşi kim?

Seda Akkul kimdir? Twitter'daki "Lütfen 'ülkeye korona getirdiniz’ yazmaktan vazgeçin" paylaşımı sonrası birçok internet kullanıcısı Seda Akkul hakkında internette arama yapmaya başladı. Peki Seda Akkul kimdir? Detaylar haberimizde.

Seda Akkul kimdir? | Burak Akkul'un eşi kim?

Seda Akkul kimdir? Twitter hesabında "Lütfen 'ülkeye korona getirdiniz’ yazmaktan vazgeçin" paylaşımında bulunan Seda Akkul hakkında internette arama yapılıyor. Seda Akkul merak ediliyor. Peki Seda Akkul kimdir? Ayrıntılar haberimizde.

SEDA AKKUL KİMDİR?

Seda Akkul, Çok Gezenti isimli televizyon programıyla bilinen ünlü sunucu Burak Akkul'un eşidir.

Burak Akkul'un yeni tip koronavirüs testi pozitif çıkmış, durumu fenalaşınca yoğun bakıma kaldırılmıştı. Seda Akkul da şu an için karantinada.

SEDA AKKUL'UN TWIITTER PAYLAŞIMI

Seda Akkul, Twitter'dan açıklama yaptı.

İşte Seda Akkul'un açıklaması:

"Burak yoğun bakımda stabil. Daha iyi olması için duanıza, iyi dileklerinize ihtiyacı var. Doktorlar onunla çok iyi ilgileniyor. Ben karantinada hastanede tedavi altındayım. Burak’ın doktoru ile ilgili haberler de yanlış. Dr. Bey gerekli önlemleri almıştı ve zaten korona negatif çıktı görevine dönebildi. Burak ve tüm hastalar için çabalıyor. Ben ‘fiziken’ kötü değilim. Korona pozitif tedavisi oluyorum.

Sosyal medyaya hiç bakmamaya çalışıyorum, çünkü iyi gelmiyor. Burak’a da iyi gelmedi ve yoğun bakıma alınmadan önce çok yıprandı. Telefonlara cevap vermek mesaj cevaplamak pek mümkün değil. İlaçların da etkisiyle hem uyku halindeyim hem de telefon çalması endişelendiriyor beni. Sadece sizden dua, iyi dilek, enerji, hanginiz nasıl iyi hissedeceğine inanıyorsanız; Burak için istiyorum, bunların Burak’a iyi geleceğini ve çabucak iyileşeceğine inanıyorum, inanmak istiyorum.

Seda Akkul kimdir? | Burak Akkul'un eşi kim? | Seda Akkul twitter

"KORONAVİRÜSÜ BİZ GETİRMEDİK!"

Bir şey daha var, ‘lütfen ülkeye korona getirdiniz’ yazmaktan vazgeçin. Buna inanmıyorum, Burak için kötü düşünmeyin. Burak tonsilit sebebi ile tedavi oluyordu. Ben ailemin yanına gittiğimde korona haberleri henüz Çin ve İtalya ile sınırlı idi. Ülkemizde hiç vaka haberi yoktu ve Londra’da da henüz tek bir vaka açıklanmış iyileştiği bildirilmişti.

Çin, İtalya ve İran dışında ülkelere seyahat etmememiz için bir açıklama, uyarı yoktu. Burak yanıma geldiğinde bu hafta yayına girmesi gereken ‘yeni bölüm sorumlululuğu’ ile hareket ediyordu.

Çünkü dünyada haberler henüz bu halde değildi ve Burak gelmeden önce dr’a gitmiş, tonsilit teşhisi ile ilaç kullanıyordu. Londra'ya geldiği 3. gün öksürüğü arttı orada bağlı olduğumuz sağlık kurumuna başvurduk. Tüm belirtileri anlattık ve ‘risk taşımadığı’ iletildiği için mevcut tedavisine devam etti.

ÖNLEM ALDIK

Korona haberleri yoğunlaşınca çekimi iptal edip ‘risk altında olmadığımız’ söylendiği halde maske-eldiven gibi önlemler alıp İstanbul’a döndük. Döner dönmez evimize en yakın özel hastaneye başvurduk ve yine tonsilit teşhisi ile eve gönderildik; biz yine de izole olduk kimseyle görüşmedik, dışarı çıkmadık. İki gün içinde ateşi çok yükselince aynı hastanenin önerisi ile Kartal eğitim araştırmaya geldik ve ivedilikle karantinaya alındı. Sonraki süreci zaten biliyorsunuz.

Lütfen Burak için kötü bir şey düşünmeyin yazmayın. Lütfen dua edin. Burak iyi olacak. Ülkemiz iyi olacak. Dünya iyi olacak. İnanıyorum, inanmak istiyorum."

NE OLMUŞTU?

Bir televizyon kanalında yayınlanan Çok Gezenti isimli program ile izleyicinin beğenisini kazan Burak Akkul, eşi ile birlikte koronavirüs şüphesiyle İstanbul Kartal Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde tedavi altına alınmıştı.

Ünlü sunucu yaptığı paylaşımda Kovid-19 testinin yapıldığını fakat sonucu öğrenemediklerini belirtmişti.

Ünlü sunucu Burak Akkul, sonrasında bir video daha paylaşmış test sonuçlarının pozitif çıktığını söylemişti.

Twitter hesabından koronavirüs testlerinin sonucu hakkında açıklamalarda bulunan Burak Akkul, şu ifadeleri kullanmıştı:

"Bugünkü paylaşımımdaki amaç, kimseyi eleştirmek ya da üzmek kırmak değildi. Bit ihtiyacı gidermek ve sonucu öğrenmek istiyorduk. Sizlerin de yardımlarıyla ve paylaşımlarıyla, konu gerekli yerlere ulaştı ve bana sonuç geldi. Bana şu anda korona - pozitif tedavisi uyguluyorlar. Sizi ileriki gelişmelerden haberdar edeceğim."

BURAK AKKUL'UN KORONAVİRÜS KONUSUNDA TWITTER'DAKİ İLK PAYLAŞIMI

Korona testinin yapıldığını ancak sonucu öğrenemediklerini söyleyen Akkul, takipçilerinden destek beklemişti.

Gezi programı hazırlama için dünyayı gezen Akkul, tüm dünyayı etkisi altına alan ve binlerce kişinin hayatına mal olan koronavirüs şüphesiyle 5 gün önce hastaneye kaldırılmıştı. Twitter hesabından hasta yatağından bir video yayınlanan Akkul, Sağlık Bakanlığı'ndan yardım istemişti.

Ünlü sunucu videosunda şunları söylemişti:

"Çok Gezenti gibi bir işi yapmanın getirisi belki de... 5 gün oldu Kartal Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde korona şüphesiyle karantinadayım ve tedavi görüyorum. Bence korona pozitif öyle tedavi görüyorum. Ama şöyle bir şey var; maalesef 96 saat oldu, eşime de bana da bunun sonucunu söylemiyorlar. Sizden ricam bu videoyu mümkün olduğunca yaymanız... Bakanlıklara çok rica ediyorum bize bu sonucu söylemeleri lazım. Çok üzülüyoruz, çok acı çekiyoruz..."

Seda Akkul kimdir? | Burak Akkul'un eşi kim? | Seda Akkul twitter

BURAK AKKUL KİMDİR? NERELİ VE KAÇ YAŞINDA?

Burak Akkul, 1972 yılında Kırklareli'nde dünyaya geldi.Liseyi tamamladıktan sonra Marmara Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümünden mezun oldu. Uzun bir süre mizah yazarlığı yapan Burak Akkul şimdilerde eşi Seda Akkul ile Teve 2 ekranlarında Çok Gezenti isimli bir program yaparak dünyayı geziyor.

HABERE YORUM KAT