1. HABERLER

  2. MAGAZİN

  3. Seda Sayan ile Sermiyan Midyat aşk mı yaşıyor?

Seda Sayan ile Sermiyan Midyat aşk mı yaşıyor?

Kanal D'nin sevilen gündüz kuşağı programı olan Müge ve Gülşen'le 2.Sayfa programında çıkan bir iddiaya göre Seda Sayan ve Sermiyan Midyat'ın aşk yaşadığı iddia edildi

Seda Sayan ile Sermiyan Midyat aşk mı yaşıyor?

Ortaköy'de bir kulüpte bir araya gelen Seda Sayan ve Sermiyan Midyat'ın samimi halleri dikkatlerden kaçmadı. Çiftin samimi halleri yeni bir aşk mı doğuyor? sorusunu akıllara getirdi.

Seda Sayan ile Sermiyan Midyat aşk mı yaşıyor?

Sermiyan Midyat Kimdir ?

1974 yılında dünyaya gelen Sermiyan Midyat Ankara Çankaya doğumludur. Tiyatro, dizi ve sinema filmlerinde rol alan oyuncu Sermiyan Midyat'ın anne ve babası kürt kökenlidir. Doğduğu yer Ankara'da 7 sene kalmış daha sonra ailesi ile birlikte İstanbul'a yerleşmiştir.

1998 yılında sınavla girdiği Nöbetçi Tiyatro'da (Ortaoyuncular) Ferhan Şensoy, Derya Baykal, Rasim Öztekin ve Tuncel Kurtiz'den tiyatro eğitimi alan Sermiyan Midyat, 1993 yılından 1996 yılına kadar Kadıköy Halk Eğitim Merkezi'nde akademik tiyatro eğitimi gördü. 1994 yılında girdiği İstanbul Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Kimya Bölümünde üç yıl okuduktan sonra, ayrılarak İşletme Fakültesi'ne geçiş yaptı. Kadıköy Halk Eğitim Merkezi'nde oyuncu ve yönetmen yardımcısı olarak görev yaptı. Daha sonra, Haluk Bilginer ve Zuhal Olcay gibi ustalarla çalıştı.

2 ayrı oyunda Oyun Atölyesi'nde oyuncu olarak yer aldı. Birçok dizi ve filmde görev alan Midyat, Emret Komutanım dizisinde Arıza Hamza rolüyle dikkatleri üzerine çekti. 2007 yılında kurduğu Oyunbozan adlı tiyatronun ilk oyunu 9 Ay Son Gün'ü yazıp yönetti. Ayrıca Mustafa Cecelinin seslendirdiği Limon Çiçekleri ve Özcan Denizin seslendirdiği Kalp Yarası şarkılarının sözleri Sermiyan Midyat'a aittir.

HABERE YORUM KAT