1. HABERLER
  2. GÜNDEM
  3. Sedat Peker yakalandı m? | Gözaltına mı alındı? | Sedat Peker Türkiye'ye mi getiriliyor?

Sedat Peker yakalandı m? | Gözaltına mı alındı? | Sedat Peker Türkiye'ye mi getiriliyor?

Suç örgütü liderliği suçlamasıyla hakkında Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığınca iddianame hazırlanan Sedat Peker, bir süredir sosyal medyada etkileşimde bulunmuyor. Peki Sedat Peker yakalandı m? | Gözaltına mı alındı? | Sedat Peker Türkiye'ye mi getiriliyor? İşte detaylar...

Sedat Peker yakalandı m? | Gözaltına mı alındı? | Sedat Peker Türkiye'ye mi getiriliyor?

Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından hakkında suç örgütü liderliği suçlamasıyla iddianame hazırlanan Sedat Peker bir süredir sosyal medya hesabında paylaşımda bulunmuyor. Sedat Peker'in avukatı 29 Kasım'da yaptığı açıklamada Peker'in 5 gündür paylaşımda bulunmadığını ve ona ulaşamadığını açıklamıştı. Sedat Peker'den hala ses yok. Öte yandan organize suç örgütü lideri Sedat Peker'e ilişkin bazı yayın organlarında yer alan iddialar da akıllara Sedat Peker yakalandı m? | Gözaltına mı alındı? | Sedat Peker Türkiye'ye mi getiriliyor? sorularını getirdi. Sedat Peker merak konusu oldu. İşte konuya ilişkin ayrıntılar...

SEDAT PEKER YAKALANDI MI?

Yurt dışından Twitter paylaşımlarında bulunan organize suç örgütü lideri Sedat Peker’in avukatı Ersan Barkın, 29 Kasım Pazartesi günü yaptığı açıklamada müvekkiliyle beş gündür görüşemediğini ifade ederek daha önce görüştüğü telefondan yanıt alamadığını sözlerine eklemişti.

Canlı yayına bağlanan avukat Barkın, “Kendisine ulaşılamadığı haberinin kamuoyu gündemine gelmesinden bir gün önce devam eden bir davası ile ilgili kendisiyle iletişim kurmuştum. O günden bugüne kadar bir iletişim kurmadım. Sadece yakınındaki bir kimse aracılığıyla bir Whatsapp mesajıyla bir dosyaya dair bir iddianame talep edildi benden. Dolayısıyla beşinci, altıncı günü buldu benim kendisiyle iletişim kurmamamın üzerinden geçen.” demişti. Bu durum Peker’in sadece dijital tecrit değil, fiziki tecritte olabileceğini gündeme getirirken Katar merkezli haber yayın organı El Cezire, flaş bir iddiada bulundu.

SEDAT PEKER GÖZALTINA MI ALINDI?

Organize suç örgütü lideri olduğu iddiasıyla hakkında yakalama kararı bulunan ve kırmızı bültenle aranan Sedat Peker hakkında El Cezire'de yayımlanan iddiada, Peker'in Birleşik Arap Emirlikleri yetkilileri tarafından gözaltına alındığı ve uzun süredir iadesini talep eden Türkiye'ye iade edilebileceği ifadelerine yer verildi. Peker hakkında daha önce de yakalandığı yönünde haberler çıkmış ancak gerçeği yansıtmadığı öğrenilmişti.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Katar ziyaretinin ardından ortaya atılan iddiada, Katar merkezli haber ajansı El Cezire organize suç örgütü olduğu iddiasıyla hakkında yakalama kararı bulunan Sedat Peker’in gözaltına alındığı duyurdu.

Öte yandan El Cezire'de çalışan gazeteci Sinem Köseoğlu, Twitter hesabından yaptığı paylaşımda bunun bir tercüme hatası olduğunu ifade etti. Köseoğlu, "El Cezire'nin 'Sedat Peker'in tutuklandığı ve Türkiye'ye iade edileceği' şeklinde bir haberi, manşeti bulunmamaktadır. İnternet sitemizde yayınlanan bir haberde arkadaşımız 'Peker'in BAE tarafından tutuklandığı ve iade edileceği iddia edilmişti' şeklinde bir ifade kullanmıştır. 'Lost in translation' dediğimiz tercüme yanlışlığı/kargaşası olmuş galiba" açıklamasında bulundu.

SEDAT PEKER TÜRKİYE'YE Mİ GETİRİLİYOR?

Sedat Peker'in yakalandığı ya da teslim olduğu yönündeki iddialar henüz netlik kazanmış değil. Organize suç örgütü lideri Sedat Peker'in durumu netleştiğinde haberimizde eş zamanlı olarak yer verilecektir...

Berkem Temizel
Gece Editörü
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
0
2
0
0
0
0
0
👍
👎
😍
😥
😱
😂
😡
HABERE YORUM KAT