1. HABERLER
  2. BİYOGRAFİ
  3. Sedef Kabaş kimdir? Nereli? Kaç yaşında? Hangi kanalda? Sedef Kabaş biyografisi

Sedef Kabaş kimdir? Nereli? Kaç yaşında? Hangi kanalda? Sedef Kabaş biyografisi

Halk TV ve Tele 1 TV'de programlara çıkan gazeteci Sedef Kabaş hakkında bilgi sahibi olmak isteyenler araştırmalarda bulunuyor. Peki Sedef Kabaş kimdir? Nereli? Kaç yaşında? Sedef Kabaş hangi kanalda? Sedef Kabaş'ın biyografisi ve hayatı haberimizde...

Sedef Kabaş kimdir? Nereli? Kaç yaşında? Hangi kanalda? Sedef Kabaş biyografisi

İletişimci ve gazeteci olan Sedef Kabaş sosyal medyayı etkin kullanması ve siyaset gündemine ilişkin yaptığı yorumlarla adından söz ettiriyor. Bu kapsamda Kabaş hakkında bilgi sahibi olmak isteyenler internet arama motorlarında araştırmalarda bulunuyor. Peki Sedef Kabaş kimdir? Nereli? Kaç yaşında? Sedef Kabaş hangi kanalda? Sedef Kabaş'ın biyografisi haberimizde...

Sedef Kabaş kimdir? Nereli? Kaç yaşında? Hangi kanalda? Sedef Kabaş biyografisi

SEDEF KABAŞ KİMDİR? NERELİ? KAÇ YAŞINDA? SEDEF KABAŞ BİYOGRAFİSİ

Sedef Kabaş, 1970 yılında İngiltere'nin başkenti Londra'da doğduAkademisyen, Gazeteci, TV sunucusu olan Sedef Kabaş 2007 yılında kurulan “Sedef Kabaş Eğitim, Koçluk, Danışmanlık” şirketinin sahibidir.

Annesi Mualla Kabaş, babası mücevher tasarımcısı Mehmet Kabaş’dır. 1992 yılında Boğaziçi ÜniversitesiUluslararası ilişkiler bölümünden mezun oldu. ABD.’de Boston Üniversitesi'nde Televizyon Haberciliği üzerine Fulbright bursu ile yüksek lisans yaptı, 1995 yılından yurda döndü. İstanbul’da Marmara Üniversitesi'nde Genel Gazetecilik Bölümü’nden “Söyleşi, Röportaj ve Soru Sorma” üzerine yazdığı tezi ile 2006 yılında doktora derecesi aldı.

Sedef Kabaş kimdir? Nereli? Kaç yaşında? Hangi kanalda? Sedef Kabaş biyografisi

Sedef Kabaş, Atlanta CNN International'da çalışan ilk Türk gazetecidir. Bu görevinde başta Ortadoğu, Avrupa ve Balkanlar olmak üzere dünyanın pek çok bölgesi ile ilgili haberler hazırladı. “Almanya'da Türk Döneri” haberi ile 1998 CNN World Report/ En İyi Ekonomi Haberi ödülünü kazandı.
2001-2011 yılları arasında İstanbul Akademi, Pera İstanbul, Bahçeşehir Üniversitesi, Kültür Üniversitesi, ve Kadir Has Üniversitesi’nde “Medya İlişkileri”, “Diksiyon, Etkili Ses ve Beden Dili”, “Sunum Becerileri”, “Röportaj Teknikleri” ve “Etkili Haber Yazımı” üzerine dersler verdi.

POWER FM radyosunun kurucu ekibinde yer aldı, haber bültenlerini hazırlayıp, sundu.
Sedef Kabaş, Amerika’dan döndükten sonra NTV (Portreler), ATV (Dönence), TV8(Sesli Düşünenler), Sky Türk (Haber Ötesi), gibi çeşitli tv kanallarında programlar hazırlayıp sundu. TRT 2'de “Medya Medya” isimli programı hazırlayıp, sundu. Siyaset, ekonomi, medya, akademi, sanat ve spor dünyasının önde gelen isimleri ile araştırmaya dayalı röportajlar gerçekleştirdi ve pek çok ödüle layık görüldü.
2007 yılında “Sedef Kabaş Eğitim, Koçluk, Danışmanlık” şirketini kurdu. Sedef Kabaş, bununla birlikte halen üst düzey yöneticilere etkili liderlik, etkili hitap, medyanın gücünden yararlanma, kişisel imaj ve itibar yönetimi, ikna ve etkileme becerilerini geliştirme konularında koçluk yapmakta, şirketlere iletişim ve medya alanında eğitimler vermektedir.

Sedef Kabaş kimdir? Nereli? Kaç yaşında? Hangi kanalda? Sedef Kabaş biyografisi

52 yaşındaki Sedef Kabaş, konferans ve seminerlerde “konuk konuşmacı” olarak iletişim, iş ve medya dünyasına dair tecrübelerini, pratik bilgileri ve son trendleri paylaşmaktadır. Master of Ceremony: Ulusal ve uluslararası pek çok basın toplantısı, konferans, kongre ve fuarlarda Türkçe ve İngilizce MC olarak görev almaktadır.

Sedef Kabaş, 27 Haziran 2009 tarihinde Rıdvan Yirmibeşoğlu ile evlendi. 2010 yılında Yavuz adında bir oğlu oldu.

Sedef Kabaş kimdir? Nereli? Kaç yaşında? Hangi kanalda? Sedef Kabaş biyografisi

SEDEF KABAŞ HANGİ KANALDA? 

Sedef Kabaş, zaman zaman Halk TV ve Tele1 TV'de programlara çıkmaktadır. Ayrıca YouTube üzerinden de birçok kez yayın yapıyor. 

Kitapları :
2003 - Sesli Düşünenler
2005 - Zamanı Dize Getirenler
2007 - 41 Kadın 41 Öykü - İpek Dokulu Başarılar
2009 - Soru Sorma Sanatı
2008 - 60 Kadın 60 Öykü
2010 - Hayatını Seçen Kadın

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
31
4
13
1
0
8
5
👍
👎
😍
😥
😱
😂
😡