1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. Şehidin evinin önünde 3 gün mehter çalacak

Şehidin evinin önünde 3 gün mehter çalacak

Şehit Jandarma Uzman Çavuş Arda Şen’in, ailesine, "Ben şehit olacağım, şehit olursam evin önünde 3 gün mehter çaldırın" dediği belirtildi.

Şehidin evinin önünde 3 gün mehter çalacak

Şehit Uzman Çavuş Arda Şen, memleketi Kayseri"de pazar günü yaklaşık 5 bin kişinin katıldığı törenle son yolculuğuna uğurlandı.

"3 GÜN MEHTER ÇALDIRIN"

En son Kurban Bayramı"nda memleketine gelen şehit Şen ile ilgili dikkat çeken bir detay daha ortaya çıktı. Şen, bayramda başta babası Hayrettin Şen olmak üzere kardeşlerine ve dayısına, "Ben şehit olacağım, şehit olursam evin önünde 3 gün mehter çaldırın" diye vasiyette bulunduğu ortaya çıktı.

VASİYET YERİNE GETİRİLECEK

Şehidin defnedildiği sırada yakınları bu vasiyeti Pınarbaşı Belediye Başkanı Dursun Ataş’a ileterek, vasiyetin yerine getirilmesi konusunda Ataş’dan yardım istedi. Ataş’ın da bu vasiyetin yerine getirilmesi konusunda, o sırada yanında bulunan İl Müftüsü Şahin Güven’e danıştığı belirtildi. Belediye Başkanı Ataş, şöyle dedi:  "Şehit yakınları bu vasiyetin yerine getirilmesi için durumu bana iletti. Ben de o an yanımda bulunan müftümüze durumu söyledim. Müftümüz de ’Şehidin vasiyetiyse yerine getirmek lazım’ diye cevap verdi. Şehidimizin ailesiyle görüşeceğim canlımehter takımı istenirse canlı, kayıttan mehter isterlerse de ses sistemi kurarak şehidin evinin önünde kayıttan mehter marşları çalarak, şehidimizin bu vasiyetini yerine getireceğiz."

HABERE YORUM KAT