1. HABERLER
  2. GÜNDEM
  3. Şehidin kardeşi yürekleri dağladı: Bizi ablam okuttu, kol kanat gerdi

Şehidin kardeşi yürekleri dağladı: Bizi ablam okuttu, kol kanat gerdi

Şırnak'ta terör örgütü PKK'ın tuzakladığı EYP'nin patlaması sonucu bomba imha uzmanı Astsubay Esma Çevik'in şehit olmuştu. Şehidin kardeşi Esra Akgül, "Ablam annemin daha iyi yaşamasını istiyordu. Ablam bize babalık yaptı. Bir ihtiyacımız olduğunda her zaman yanımızdaydı. Bizi ablam okuttu, her zaman kol kanat gerdi." dedi.

Şehidin kardeşi yürekleri dağladı: Bizi ablam okuttu, kol kanat gerdi

Şırnak'ta terör örgütü PKK'ın tuzakladığı EYP'nin patlaması sonucu bomba imha uzmanı Astsubay Esma Çevik'in  şehit olmuştu. Şehidin kardeşi Esra Akgül, "Ablam annemin daha iyi yaşamasını istiyordu. Ablam bize babalık yaptı. Bir ihtiyacımız olduğunda her zaman yanımızdaydı. Bizi ablam okuttu, her zaman kol kanat gerdi." dedi.

Şırnak'ta 9 Aralık günü terör örgütü PKK'nın  tuzakladığı El Yapımı Patlayıcı'nın (EYP) imha çalışmaları sırasında meydana gelen patlamada bomba imha uzmanı Astsubay Esma Çevik ve Uzman Çavuş Kemal Sayar şehit düşmüştü. Acı haber, şehitlerin aileleri tarafından tez duyuldu. Uzman Çavuş Sayar, memleketi Samsun'un Havza ilçesinde son yolculuğuna uğurlanırken Esma Çevik İstanbul'da toprağa verildi.

Cenazenin ardından Milliyet'e konuşan şehidin kız kardeşi Esra Akgül, ablası Esma Çevik'in annesine destek olmak için askerliği seçtiğini ve iki kız kardeşini okuttuğunu söyledi. Esra Akgül, "Kendinden çok bizi düşünürdü" dedi.

"BİZİ ABLAM OKUTTU, KOL KANAT GERDİ"

Çevik'in kız kardeşi Esra Akgül'ün anlattıkları, şehidin adeta yaşamını kardeşlerine adadığının deliliydi. Akgül, "Annem yıllarca tek başına bizler için çalıştı ve çok çekti. Ablam annemin daha iyi yaşamasını istiyordu. Ablam bize babalık yaptı. Bir ihtiyacımız olduğunda her zaman yanımızdaydı. Bizi ablam okuttu, her zaman kol kanat gerdi. Yıllarca hep şehit cenazelerine ağladım ama bunun günün birinde bizim başımıza geleceğini hiç tahmin etmedim. Bu yük çok ağır. Bu acıya nasıl dayanacağız?" şeklinde konuştu.

 

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
0
0
0
0
0
0
0
👍
👎
😍
😥
😱
😂
😡