1. HABERLER
  2. KORONAVİRÜS
  3. Şehirler arası seyahat yasağı mı getirildi? Şehirlerarası yasak kararı çıktı mı?

Şehirler arası seyahat yasağı mı getirildi? Şehirlerarası yasak kararı çıktı mı?

Cumhurbaşkanı Erdoğan, kabine toplantısının ardından merakla beklenen yeni kısıtlama kararlarını açıkladı. Peki Şehirler arası seyahat yasağı mı getirildi? Şehirlerarası yasak kararı çıktı mı? İşte detaylar...

Şehirler arası seyahat yasağı mı getirildi? Şehirlerarası yasak kararı çıktı mı?

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, kabine toplantısının ardından merakla beklenen yeni kısıtlama kararlarını açıkladı. Peki Şehirler arası seyahat yasağı mı getirildi? Şehirlerarası yasak kararı çıktı mı? İşte detaylar...

ŞEHİRLER ARASI SEYAHAT YASAĞI MI GETİRİLDİ?

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Kabine Toplantısının ardından yaptığı açıklamada tam kapanma kararı aldıklarını duyurarak detayları açıkladı. Erdoğan, şehirler arası seyahatlerin tamamının izne tabi olacağını belirterek, şehirler arası araçların %50 ile çalışabileceğini ifade etti.

ŞEHİRLER ARASI YASAK KARARI ÇIKTI MI?

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın açıklamasında seyahat kısıtlamasına ilişkin "Şehirler arası seyahatlerin tamamı izne tabi olacaktır, Şehirler arası araçlar %50 ile çalışabilecektir." ifadesini kullandı.

CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN, YENİ KORONAVİRÜS TEDBİRLERİNİ DUYURDU

29 Nisan 2021 perşembe akşamı 19:00'dan başlayıp, 17 Mayıs pazartesi 5'e kadar sürecek şekilde tam kapanmaya geçiyoruz. Bu tarihler arasında kesintisiz sokak kısıtlaması uygulanacaktır.

Üretim imalat, temizlik gibi alanlarda istisna tutulan kuruluşlar hariç tüm işyerlerine ara verilecektir.

Yeme içme sektöründe paket servisi hizmetine devam edilecektir.

 Şehirler arası seyahatlerin tamamı izne tabi olacaktır, Şehirler arası araçlar %50 ile çalışabilecektir.

Konaklama tesislerinde rezervasyonlar, sokağa çıkma kısıtlamaları için teşkil etmeyecektir.

Kamu personeli uzaktan çalışmaya yönlendirilecektir.

Anaokulu, kreş, 8. ve 12. sınıflar dahil tüm kurumlarda yüz yüze eğitime ara verilecek tüm sınavlar ertelenecektir.

İhtiyaçlarını karşılamak için sokağa çıkamayan yaşlılarımız VEFA ekiplerinden destek isteyebileceklerdir.

CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN'DAN FLAŞ AÇIKLAMALAR

Cumhurbaşkanı Erdoğan yaptığı açıklamada "Milletimin ve tüm İslam aleminin artık yarısını tamamlamak üzere olduğumuz Ramazan-ı Şerif'ini bir kez daha tebrik ediyorum. Geçtiğimiz hafta Kabinemizde küçük bir değişiklik yapmıştık. Aile ve sosyal Hizmetler Bakanlığımızı ikiye böldük. Ticaret Bakanlığı vazifesini Mehmet Muş görev almıştır. Görevlerini devreden Zehra Zümrüt Selçuk, Ruhsar Pekcan arkadaşlarımıza ülkemize yaptıkları destekler için şükranlarımı sunuyorum. Bu arkadaşlarımızla ilgili sosyal medyada yürütülen linç kampanyalarını kınıyorum." ifadelerini kullandı.

ERDOĞAN'DAN KKTC CUMHURBAŞKANI TATAR'A DESTEK

Kuzery Kıbrıs Türk Cumhuriyeti'nin Cumhurbaşkanı Ersin Tatar'ı Kabşne toplanrısı öncesi misafir ettiklerini belirten Cumhurbaşkanı Erdoğan, görüşmede Cenevre'de yapılacak olan 5+1 Birleşmiş Milletler toplantısını ele aldıklarını ifade etti. Erdoğan,  "Biz de Türkiye olarak bu vizyona destek vereceğiz. Kıbrıs'ı çözümsüzlüğe mahkum etmek isteyen, Kıbrıs Türk'ü kardeşlerimizi ambargolarla yıldırmaya çalışan zihniyete müsamaha göstermeyeceğiz. Toplantının sonucu ne olursa olsun, Kıbrıs Türkü kardeşlerimizin yanında olmaya devam edeceğiz. " dedi.

KUZEY IRAK'TA TERÖR YUVALARINA KAPSAMLI OPERASYON

Kuzey Irak'ta terör örgütüne yönelik düzenlenen operasyonlara da değinen Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, yaptığı açıklamada  "TSK geçtiğimiz günlerde Kuzey Irak'ta terör yuvalarına kapsamlı operasyon başlattı. 2015 yılından itibaren terörle mücadelesinde yeni konsepte geçmiştir. Artık teröristlerin burnumuzda eylem yapmasından önce onları yuvasında engelleyeceğimizi tüm dünyaya duyurmuştuk. Pençe-Şimşek ve Pençe-Yıldırım adı verilen son operasyonlarımız da bu adımla yürütülmektedir. Operasyondaki tüm askerlerimizi alınlarından öpüyorum. Irak ve Suriye sınırlarımızı terör örgütlerinin tacizinden kurtardığımız gibi sınırlarımız ötesinde de herhangi bir terör eylemine izin vermeyeceğiz. Tabi bu arada 2 şehidimiz var. Şehitlerimize Allah'tan rahmet eyliyorum, mekanları cennet olsun. Suriye'de sınırlarımızın dibinde terör oluşumu oluşturmaya çalışanların da bu gerçeği göreceğine inanıyorum. Ülkemizin bekası için ne yapmamız gerekiyorsa onu sürdüreceğiz."  ifadelerini kullandı.

Berkem Temizel
Gece Editörü
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
0
0
0
0
0
0
2
👍
👎
😍
😥
😱
😂
😡
HABERE YORUM KAT