1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. Şehit Kerim Keçeci toprağa verildi

Şehit Kerim Keçeci toprağa verildi

Hakkari'de şehit olan Kerim Keçeci'nin kardeşi, cenaze töreninde ""İntikamını alacağım ağabey. Benim içim yanıyor." dedi.

Şehit Kerim Keçeci toprağa verildi

Hakkari"de şehit olan 23 yaşındaki Jandarma Uzman Onbaşı Kerim Keçeci, 5 bin kişinin katıldığı cenaze töreniyle son yolculuğuna uğurlandı.

Şehidin annesi 43 yaşındaki Ferizan, babası 45 yaşındaki Naim ve kardeşi 21 yaşındaki Resul Keçeci, tabutun başında gözyaşı döktü.

"İNTİKAMINI ALACAĞIM"

Resul Keçeci, ağabeyinin tabutuna ve fotoğrafına sarılarak, "İntikamını alacağım ağabey. Benim içim yanıyor. Canımdan can aldılar. Bizim güzel hayallerimiz vardı. Ne olacak onlar?" diyerek ağladı.

SİLAH ARKADAŞI CENAZESİNE GELDİ

Hakkari’de başka bir birlikte görevli uzman çavuş 25 yaşındaki Mustafa Keçeci, kardeşinin cenaze törenine son anda yetişti. Mustafa Keçeci, kardeşi ve diğer yakınlarıyla birlikte tabutun başında gözyaşı döktü. Albay Haluk Selvi, büyük üzüntü yaşayan Mustafa Keçeci"ye sarılarak teselli etti. Şehidin annesi Ferizan ve babası Naim Keçeci de tören boyunca el ele tutuşarak birbirlerine destek oldu.

İl Müftüsü Mürsel Öztürk’ün kıldırdığı cenaze namazının ardından şehidin Türk bayrağına sarılı tabutu omuzlara alınıp tekbir getirilerek cenaze aracına konuldu. Şehit Kerim Keçeci’nin cenazesi, Yeniköy Köyü"ndeki baba evine götürüldü. Şehit Keçeci için ailesinin yaşadığı eski ev ile ilk katını yaptırabildikleri yeni evin önünde dua edildi, helallik alındı. Şehidin cenazesi, daha sonra köy mezarlığında toprağa verildi.


HABERE YORUM KAT