1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. Şehit pilotun kızları herkesi ağlattı

Şehit pilotun kızları herkesi ağlattı

Isparta'nın Yalvaç ilçesinde eğitim uçuşu sırasında CN-235 CASA tipi uçağın düşmesi sonucundan şehit olan uçağın pilotu Binbaşı Ümit Karamustafa...

Şehit pilotun kızları herkesi ağlattı

Isparta'nın Yalvaç ilçesinde eğitim uçuşu sırasında CN-235 CASA tipi uçağın düşmesi sonucundan şehit olan uçağın pilotu Binbaşı Ümit Karamustafa için baba evinde helallik alınması sırasında gözyaşları sel oldu. Şehidin kızları Öykü(11) ve Masal'ın(8) gözyaşları herkesi ağlattı.

Eskişehir 1'inci Ana Jet Üs Komutanlığından dün saat 11.03'te planlı uçuş eğitimi maksadıyla içinde iki pilot ve bir teknisyen olduğu halde kalkış yapan bir CN-235 CASA tipi askeri nakliye uçağı ile saat 12.50'de radar irtibatı kesildi. Başlatılan arama kurtarma faaliyetleri sonrasında saat 14.30 sıralarında Eğirdir Gölü kuzeyinde uçağın enkazına ve üç askerin naaşlarına ulaşıldı. Kazada şehit olan askerlerden Binbaşı Ümit Karamustafa'nın naaşı, Ordu-Fatsa ilçesindeki evine getirildi. Burada ailesi, akrabaları ve dostlarından helallik alındı.

Mustafa Kemal Paşa Mahallesi'nde bulunan evlerinin önünde eşi Meryem ve kızları Öykü ve Masal ile babası Sebahattin, annesi Nezaket Karamustafa taziyeleri kabul ettiler.

Şehidin eşi Meryem Karamustafa, "Eşim şehit olduğu için mutludur, herkes hakkını helal etsin" diyerek ağıtlar yaktı.

Kızları Öykü ve Masal'ın sesli ağlamaları ise cenaze törenine katılanları duygu dolu anlar yaşattı. Fatsa İlçe Müftüsü Hüseyin Can'ın duasının ardından Şehit Binbaşı Ümit Karamustafa, Hükumet Konağı önünde düzenlenen cenaze törene için alana götürüldü.

Kaynak: İHA

HABERE YORUM KAT