1. HABERLER

  2. İÇ HABERLER

  3. Şehit Taha Carım Bulvarı 2. Etap Yol Çalışması Başladı

Şehit Taha Carım Bulvarı 2. Etap Yol Çalışması Başladı

Melikgazi Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç, Bel-Sin Kavşağı ile Bel-sin Beyazşehir Organize Sanayi girişini birbirine bağlayan 5 bin 200 metre uzunluğundaki...

Şehit Taha Carım Bulvarı 2. Etap Yol Çalışması Başladı

Melikgazi Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç, Bel-Sin Kavşağı ile Bel-sin Beyazşehir Organize Sanayi girişini birbirine bağlayan 5 bin 200 metre uzunluğundaki Şehit Taha Carım Bulvarı'nın ikinci etabı için çalışmaların başlanıldığını söyledi.

Girne Şehitler Caddesi ile Bel-Sin girişi arasında yapılacak olan ve 1. Etap Taha Carım Bulvarı ile birleşen yeni yol çalışmasının bütün hızı ile devam ettiğini belirten Başkan Memduh Büyükkılıç, "Melikgazi Belediyesi Şehit Taha Carım Bulvarı 2. etap yol çalışmasına başlanıldı. Bu yol 5 bin 200 metre uzunluğunda olup alternatif yol olarak hizmet verecektir. İlk etabı 19 Mayıs, Selimiye, 30 Ağustos, Tınaztepe ve Kocatepe Mahallelerinden geçen bulvarın şimdi ikinci etabı yapılmaktadır. İkinci etabı ise yüksel gerilim elektrik hatlarını yer altına alınması ile Sakar Bağları denilen ve Sakar, Esentepe, Keykubat mahallelerinden geçen bölüm açılacaktır. Dolayısı ile 8 mahalleyi kapsayan Taha Carım Bulvarı tamamlanarak alternatif yol olarak hizmet verecektir. 5 bin 200 metre olup, bu ikinci etap yol tamamlandığında 7 kilometrelik bir yol ilçemize kazandırılmış olacak. Yolun açılabilmesi için gerekli yol fizibilite ve mülk çalışması tamamlandı. Açılması için eski yoldaki güzergah üzerinde yol kazıkları çakıldı. Sıra iş makinelerinde ve yol düzenleme çalışması devam ediyor" dedi.

Ahmet Gazi Ayhan Bulvarına alternatif bir yol olan Taha Carım Bulvarı şehrin adeta güney Korniş yolu görevini yerine getireceğini ifade eden Başkan Memduh Büyükkılıç, yol üzerinde orta refuj, kaldırım, ağaçlandırılacak alanlar ile aydınlatma gibi bir bütünlük çalışmasının planlandığını çalışmada doğa ve çevre bütünlüğünün bozulmayacağını sözlerine ekledi.

Haber KaynağıHaber Kaynağı

HABERE YORUM KAT