1. HABERLER

  2. İÇ HABERLER

  3. Şehitler anısına düzenlenen futbol turnuvası başladı

Şehitler anısına düzenlenen futbol turnuvası başladı

Eyyübiye Belediyesi ve Eyyübiye İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından, 15 Temmuz Demokrasi şehitleri anısına organize edilen futbol turnuvasının...

Şehitler anısına düzenlenen futbol turnuvası başladı

Eyyübiye Belediyesi ve Eyyübiye İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından, 15 Temmuz Demokrasi şehitleri anısına organize edilen futbol turnuvasının başlama vuruşunu Eyyübiye Belediye Başkanı Mehmet Ekinci ve İlçe Milli Eğitim Müdürü Ahmet Demir yaptı.

Eyyübiye Belediyesi ve Eyyübiye İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından organize edilen futbol turnuvasının startı verildi. 15 Temmuzda Fethullahçı Terör Örgütü tarafından yapılmak istenen darbe girişimine karşı dururken şehit olan vatandaşlar anısına düzenlenen futbol turnuvasının başlama vuruşunu Eyyübiye Belediye Başkanı Mehmet Ekinci ve Eyyübiye İlçe Milli Eğitim Müdürü Ahmet Demir yaptı. İki hafta boyunca Kale Spor Tesislerinde sürecek ve 61 takımın katıldığı turnuvanın açılış müsabakası Eyyübiye Belediyesi ile Eyüp Göncü Lisesi arasında yapıldı. Eyyübiye Belediye Başkanı Mehmet Ekinci'nin de forma giydiği ilk müsabakayı Eyyübiye Belediyesi 2-0 kazandı. Turnuva ile ilgili bir açıklama yapan Eyyübiye Belediye Başkanı Mehmet Ekinci," 15 Temmuzu unutmayıp asla da unutturmayacağız. 15 Temmuz süreci hakikaten bu milletin dirilişini belgeleyen bir durumdu. Bunu da unutturmamak adına yapılması gereken değişik faaliyetler vardı. Bu faaliyetlerden birisi de şuanda Milli Eğitim Müdürlüğümüz ile birlikte gerçekleştireceğimiz futbol turnuvası, 15 Temmuz Şehitleri Anma turnuvası. Bu turnuva kapsamında 61 takım mücadele edecek. Burada iki hafta boyunca centilmenlik içerisinde takımlar mücadele edecektir. Yine ifade etmek gerekirse burada 15 Temmuz ruhunu hep yaşatmak, diri tutmak , 15 Temmuzu unutmamak, unutturmamak adına bu tarz etkinliklerimiz devam edecek" şeklinde konuştu.

Eyyübiye Milli Eğitim Müdürü Ahmet Demir ise, "Bizler de bugün Eyyübiye Belediye Başkanımızla birlikte futbol turnuvası için buradayız. 15 Temmuz ruhunu yaşatmak adına unutturmayacağız sloganıyla bizler bu turnuvaya iştirak ettik, katılım gösterdik. Katılım gösteren bütün takımlara başarılar dilerim. Bu turnuvanın kaybedeni yoktur. Tüm takımlarımız kazanmıştır. Bu anlamda bizlere desteklerini esirgemeyen Eyyübiye Belediye Başkanımız Mehmet Ekinci'ye teşekkürlerimi sunuyorum" İfadelerini kullandı.

Şehitler anısına düzenlenen futbol turnuvası başladı

Şehitler anısına düzenlenen futbol turnuvası başladı

Haber KaynağıHaber Kaynağı

HABERE YORUM KAT