1. HABERLER

  2. İÇ HABERLER

  3. Şehitler Gecesi programı

Şehitler Gecesi programı

Türkiye Gençlik Vakfı (TÜGVA) Eskişehir İl Temsilciliği tarafından düzenlenen "Şehitler Gecesi" programına Ömer Döngeloğlu ve 15 Temmuz gazisi AK Parti...

Şehitler Gecesi programı

Türkiye Gençlik Vakfı (TÜGVA) Eskişehir İl Temsilciliği tarafından düzenlenen "Şehitler Gecesi" programına Ömer Döngeloğlu ve 15 Temmuz gazisi AK Parti İstanbul İl Yönetim Kurulu üyesi Orçun Şekercioğlu katıldı.

Süleyman Çakır Lisesi Konferans Salonu'nda gerçekleşen program TÜGVA'lı gençlerin ezgileriyle başlarken, Kur'an-ı Kerim tilaveti ve "Şehadet Ayı: Şubat" sinevizyonu ile devam etti. Açılış konuşmasını gerçekleştiren TÜGVA Eskişehir İl Temsilcisi Fatih Sert, şubat ayı içerisinde şehadete kavuşan 2. Abdulhamid, Necmettin Erbakan, Metin Yüksel, İskilipli Atıf Hoca, Hasan El Benna gibi alimler, devlet büyükleri ve fikir adamlarını anarak, TÜGVA'nın bu değerlere sahip çıkıp, onların yolundan giden gençlik hayali taşıdığını vurguladı. Sert, konuşmasının sonunda, "15 Temmuz gecesindeki, Fırat Kalkanı Operasyonundaki ve bütün şehitlerimize ve gazilerimize olan şükran borcunun ancak vatansever ve Allah'ın yolunda Peygamberinin izinde evlatlar yetiştirmek ile ödenebilir" dedi.

15 Temmuz gecesi köprüde kurşunlara hedef olan 15 Temmuz gazisi AK Parti İstanbul İl Yönetim Kurulu üyesi Orçun Şekercioğlu, yaşadıklarını anlattı. Darbe girişimini ilk haber aldığında, arkadaşlarıyla Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın konutunun bulunduğu Kısıklı'ya hareket ettiğini belirten Şekercioğlu, ardından Boğaziçi Köprüsü'ne doğru yola çıktıklarını ifade etti. İşgale son vermek için ellerinde taşlarla gittikleri köprüde darbeciler tarafından açılan ateş sonucu yaralandığını ifade edip arkadaşlarının söylediği sözleri ekledi, "Kardeşim, sen vuruldun. Allah şehitlik nasip ederse, hakkım helal olsun. Fakat ben kalıyorum. Bu ablukayı kırmak zorundayız. Darbelerle çarpışmaya devam edeceğim."

Konuklardan Ömer Döngeloğlu ise, şehitlik makamının yüceliğini anlattı. Allah yolunda şehit olanlardan örnekler vererek menkıbeler anlatan Döngeloğlu, şehitliğin her kula nasip olmayacağını, Allah tarafından seçilen kişilerin ancak şehit olacağını söyledi.

Necmettin Erbakan ve Sultan Abdulhamid'e oynanan oyunlara da değinen Döngeloğlu, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a da benzer tuzaklar kurulduğunu belirtti. Referandumda "Evet" diyeceğini açıkladığı için eleştirildiğini söyleyerek "Ben evetçiyim, ancak hayırcı da benim arkadaşım. Mücadele ederim, kalp kırmam" dedi.

Şehitler Gecesi programı

Şehitler Gecesi programı

Haber KaynağıHaber Kaynağı

HABERE YORUM KAT