1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. Şeker-İş Sendikası mevsimlik işçilerin kadro alması için siyasilerle görüşüyor

Şeker-İş Sendikası mevsimlik işçilerin kadro alması için siyasilerle görüşüyor

Kırşehir Şeker Fabrikasında mevsimlik işçi olarak çalışan 30 geçici işçinin kadro alması için Şeker-İş Sendikası mevsimlik işçilerin kadro sorununun...

Şeker-İş Sendikası mevsimlik işçilerin kadro alması için siyasilerle görüşüyor

Kırşehir Şeker Fabrikasında mevsimlik işçi olarak çalışan 30 geçici işçinin kadro alması için Şeker-İş Sendikası mevsimlik işçilerin kadro sorununun çözümü için AK Parti İl Başkanlığını ziyaret etti.

İl Başkanı Muzaffer Aslan ile görüşen işçilerden oluşan bir gurup ve Şeker-İş Sendikası Kırşehir Temsilcisi Bilal Şahin, 5 ay 29 gün çalışan işçilerin çalışma sürelerinin 9 ay 29 güne çıkartıldığını fakat kadrolaşmadığını söyledi.

İşçi Temsilcileri adına konuşan Şeker-İş Sendikası temsilcisi Şahin, "Kırşehir Şeker Fabrikasında çalışan 30 geçici işçi (mevsimlik işçi) var. 5620 sayılı yasa ile 5 ay 29 gün çalışan işçilerin çalışma süresi 9 ay 29 güne çıkartıldı.

Taşerona verilen sürekli işçi kadrosunun mevsimlik işçi olarak adlandırdığımız geçici işçiye de verilmesi için diyaloglarımızı sürdürüyoruz.

Fabrikada uzun yıllar boyunca çalışan işçilerin artık kadrolaşarak sorunlarının kalmaması için çözümü diyalog yöntemi ile çözme tarafındayız. Türkiye genelinde devlete ait 25 fabrikada 2 bin 400 mevsimlik işçi var. Bu işçi kardeşlerimiz 25 yıldan bu yana kadrolaşma bekliyor. Şeker Fabrikalarında bulunan temsilcilikler aracılığı ile genelde diyaloglar sürüyor. Tek isteğimiz kadro, talebimiz için de toplu halde Ankara'ya da gideceğiz"dedi.

İşçilerin taleplerini AK Parti İl Başkanlığında alan İl Başkanı Muzaffer Aslan ise işçilerin sorunlarının çözümü noktasında kendilerini destekleyeceklerinin sözünü verdi.

Kaynak: İHA

HABERE YORUM KAT