1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. Selahattin Demirtaş cezaevinde rahatsızlandı! Kız kardeşi son durumunu paylaştı...

Selahattin Demirtaş cezaevinde rahatsızlandı! Kız kardeşi son durumunu paylaştı...

Selahattin Demirtaş'ın cezaevinde rahatsızlanarak kalp spazmı geçirdiğini kızkardeşi ve avukatı Aygül Demirtaş açıkladı. Kişisel Twitter hesabından açıklama yapan Aygül Demirtaş, Selahattin Demirtaş'ın bilincinin kapandığını belirtti. Peki Selahattin Demirtaş'ın sağlık sorunu nedir? Selahattin Demirtaş hastalığı nedir? Rahatsızlandı mı? İşte cevabı haberimizde...

Avukat Aygül Demirtaş, bir süredir Edirne F Tipi Kapalı Cezaevi'nde tutuklu bulunan eski HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş'ın sağlık durumuna ilişkin olarak kişisel Twitter hesabında açıklamalarda bulundu. Peki Selahattin Demirtaş'ın sağlık sorunu nedir? Selahattin Demirtaş hastalığı nedir? Rahatsızlandı mı? İşte cevabı haberimizde...

SELAHATTİN DEMİRTAŞ HASTALIĞI NEDİR? SELAHATTİN DEMİRTAŞ CEZAEVİNDE RAHATSIZLANDI MI?

"26 Kasım Salı günü 05.30 sıralarında müvekkilimiz ve ağabeyim Selahattin Demirtaş’ın, göğüs sıkışması ve nefes alamaması nedeniyle bilinci kapanmıştır. Uzun süre bilinci kapalı şekilde hücresindeyken kendisine ilk müdahaleyi, hücre arkadaşı Sn. Abdullah Zeydan yapmıştır" diyen Demirtaş, şöyle devam etti:

"Sonrasında ambulans çağrılmış, kendisine sadece EKG yapılmıştır. Müvekkilimiz acil servis yerine, kapsamlı bir müdahale ve tedavi için kliniğe sevkini talep etmiştir. Cezaevi doktoru da Demirtaş’ın kardiyoloji, nöroloji ve gastroenteroloji olmak üzere üç ayrı bölüme sevk edilmesini istemiştir. Biz de avukatları olarak cezaevi idaresiyle yaptığımız görüşmede derhal hastaneye sevkini talep ettik.

Selahattin Demirtaş cezaevinde rahatsızlandı! Kız kardeşi son durumunu paylaştı...

HDP GENEL MERKEZİ'NDEN AÇIKLAMA YAPILDI

Açıklama şu şekilde:

Önceki dönem Eş Genel Başkanımız Selahattin Demirtaş’ın sağlık durumuna ilişkin avukatları tarafından verilen bilgilere ilişkin hükümeti ve Adalet Bakanlığı’nı acilen açıklama yapmaya çağırıyoruz.

Sayın Demirtaş’ın sağlığına ilişkin son durum nedir?

Neden hastaneye sevki yapılmamıştır?

Demirtaş’ın tam teşekküllü bir hastaneye sevki için gerekli işlemler derhal yapılmalıdır. Şu ana kadar bunun gerçekleştirilmemiş olması kesinlikle kabul edilemez ve tüm sorumluluk yetkililerdedir.

Meclis Başkan Vekilimiz ve Grup Başkanvekillerimiz Edirne Cezaevine hareket edeceklerdir.

Pervin Buldan - Sezai Temelli

 

HABERE YORUM KAT