1. WEB TV
  2. GÜNDEM
  3. Selahattin Demirtaş'ın tahliye iddiası yeniden gündemde!

Selahattin Demirtaş'ın tahliye iddiası yeniden gündemde!

Yeni yargı paketinin 'üstü örtülü af getirdiğini' iddia eden Cem Küçük, bugünkü yazısında Selahattin Demirtaş'ın tahliye edileceğini ifade etti.

FETÖ'den hüküm giyen gazeteciler Nazlı Ilıcak ve Ahmet Altan'ın olay yaratan tahliyesi sonrası gözler cezaevindeki Selahattin Demirtaş'a çevrildi. "Bu yargı paketi rüzgârıyla Osman Kavala da tahliye edilecektir" diyen Küçük ayrıca, Nazlı Ilıcak ile Ahmet Altan'ın ardından FETÖ'den tutuklu bulunan Mehmet Baransu ve Ali Fuat Yılmazer gibi isimlerin de tahliye edileceğini öne sürdü.

Küçük; ''Terörle mücadele kanununa düşünce açıklamaları suç oluşturmaz denilince son iki haftadaki büyük tahliyeler kaçınılmaz oldu. Eren Erdem ve Selahattin Demirtaş bu yargı paketi kapsamında tahliye edildiler. Bir de tahliyeler için içeride en az 2.5 yıl yatmak şartı varmış. İyi de Eren Erdem 27 Haziran 2018’de tutuklandı. 1.5 yıl bile yatmadı. Hani 2.5 yıl şartı vardı. Selahattin Demirtaş da dikkatinizi çekerim İstanbul'daki dosyasından tahliye edildi. Ankara’daki bir dosyadan duruyor. Ha, ben Demirtaş’ın da belli zaman sonra tahliye olacağını düşünüyorum'' dedi.

 

06 Kasım 2019 Çarşamba 13:46
VİDEOYA YORUM KAT
Benzer Videolar