1. WEB TV
  2. GÜNDEM
  3. Selçuk Bayraktar'ın İHA ve SİHA'ları yıllar önce tanıttığı görüntülere ulaşıldı

Selçuk Bayraktar'ın İHA ve SİHA'ları yıllar önce tanıttığı görüntülere ulaşıldı

Suriye'de Esed rejimi tarafından askerlerimize yönelik yapılan hain saldırının ardından Suriye'de Türk Silahlı Kuvvetleri'ne ait İHA ve SİHA'lar rejime ciddi kayıplar yaşatmaya devam ediyor. İHA ve SİHA'ları ülkemize kazandıran Baykar Genel Müdürü Selçuk Bayraktar'ın bu araçları tanıttığı anların videosu yayınlandı.

Türkiye şu sıralar İHA ve SİHA'larla İdlib'deki rejim güçlerine korku yaşatmaya devam ediyor. Teröristlere karşı da etkili olan bu araçların baş mimarı olan Baykar Genel Müdürü Selçuk Bayraktar ise yıllar önceki hayalini kurduğu bu proje ile Türkiye'yi dünyada İHA ve SİHA üreten 6 ülkeden biri haline getirdi.

2005'de yaptığı açıklamasıyla Selçuk Bayraktar, Türkiye'nin desteğini istemiş ve ileriye dönük adımlarıyla bunu başarabileceğine kanaat getirmişti. Terörle mücadele etkin olarak 2014 yılında kullanılmaya başlayan İHA'lar şimdilerde teröristleri korkulu rüyası haline geldi. 

Etkili harp başlığına sahip SİHA'larla yapılan hava taarruzları, Mehmetçiğin karadan gerçekleştirdiği operasyonlarda elini güçlendirdi. İHA ve SİHA'lar sayesinde TSK unsurlarına havadan gerçekleşebilecek olası saldırı ihtimali de en aza indi.

03 Mart 2020 Salı 15:25
VİDEOYA YORUM KAT
Benzer Videolar