1. HABERLER

  2. BİYOGRAFİ

  3. Selin Şahin kimdir? Kaç yaşında? Selin şahin neden omurilik felci oldu?

Selin Şahin kimdir? Kaç yaşında? Selin şahin neden omurilik felci oldu?

Selin Şahin kimdir? Tekerlekli sandalye milli basketbol oyuncusu Selin Şahin'in İtalya'da karantina altına alındığını açıklamasının ardından birçok kişi internette Şahin hakkında arama yapmaya başladı. Peki Selin Şahin kimdir? Kaç yaşında? Selin şahin neden omurilik felci oldu? Detaylar haberimizde.

Selin Şahin kimdir? Kaç yaşında? Selin şahin neden omurilik felci oldu?

Selin Şahin kimdir? Milli sporcumuz Selin Şahin, İtalya'da karantinada. Sporcunun açıklamaları sonrası birçok kişi internette Şahin'e ilişkin arama yapmaya başladı. Peki Selin Şahin kimdir? Kaç yaşında? Selin şahin neden omurilik felci oldu? Ayrıntılar haberimizde.

Selin Şahin kimdir? Kaç yaşında? Selin şahin neden omurilik felci oldu?

SELİN ŞAHİN KİMDİR?

26 yaşındaki Latife Selin Şahin, 3 yaşındayken geçirdiği trafik kazasında omurilik felci oldu. Başakşehir'de yaşayan ve İstanbul Üniversitesi Spor Bilimleri Fakültesi Spor Yöneticiliği Bölümü'nde eğitimine devam eden Şahin, parkede bir ilke imza atarak İtalya'nın Reggio Calabria Kulübü'ne transfer oldu. Avrupa'ya transfer olan ilk engelli kadın basketbolcu olarak tarihe geçen Latife Selin Şahin'in hayatı, Başakşehir Belediyesi'nin düzenlediği bir konserle değişti. Konserde Beşiktaş Tekerlekli Sandalye Basketbol Takımı ile tanışan Şahin, spora başlama serüvenine yönelik şunları söyledi:

“Konser sonrası Beşiktaş’ın genel menajeri Erdem Göksel ile tanıştım. Beni maçlarına davet etti. Galatasaray’la yaptıkları maçı izlemeye gittim ve çok etkilendim. Keyifliydi, çok heyecanlıydı. O maçtan sonra spora başlama kararı aldım ve Beşiktaş Spor Kulübü Tekerlekli Sandalye Takımı’nda basketbola başladım.”

SELİN ŞAHİN KARANTİNA ALTINA ALINDI

Selin Şahin'in İtalya'dan yaptığı açıklamalar şu şekilde:

"Ben İtalya'nın en güneyindeyim. Kuzey İtalya'ya göre buradaki vaka sayısı daha az. Bundan öncesinde çok fazla önlem alınmadı ama hafta başından itibaren önlemler arttırıldı. Evden çıkma yasağı getirildi. Elimizde sertifikayla geziyoruz. Nerede kaldığımıza dair.

Sadece kendi mahallemizdeki eczane ve marketleri kullanmamıza izin var. Yoksa ceza kesiliyor. Şehir değiştirmek yasak. Yaklaşık 15-20 gün sürecek. Fiziksel anlamda sağlıklıyım. Şu an için ligler de bitirildi. Türkiye'ye dönmek istiyorum ama uçuşlar da iptal edildi. Eğer uçuşlar normale dönerse Nisan'da ülkeme döneceğim."

HABERE YORUM KAT