1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. Seneler sonra ortaya çıktı! Erdoğan, Şener Eruygur'a sert çıkmış

Seneler sonra ortaya çıktı! Erdoğan, Şener Eruygur'a sert çıkmış

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın başbakan iken hükümeti itham eden bir açıklamada bulunan dönemin Jandarma Genel Komutanı Şener Eruygur'u masaya vurarak "Kes ulan" diye azarladığı ortaya çıktı.

Seneler sonra ortaya çıktı! Erdoğan, Şener Eruygur'a sert çıkmış

Emine Erdoğan'ın GATA'ya alınmaması sonrası gerçekleşen Milli Güvenlik Kurulu toplantısında yaşanan olay ilk defa ortaya çıktı. Dönemin Jandarma Genel Komutanı Şener Eruygur'un hükümeti itham eden konuşması üzerine Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın başbakanlığı döneminde masaya vurup "Kes ulan!" diye bağırdığı ortaya çıktı.

Gazeteci Abdulkadir Selvi, Hürriyet Gazetesi'ndekş köşesinde olayın detaylarını paylaştı.

Seneler sonra ortaya çıktı! Cumhurbaşkanı Erdoğan, Şener Eruygur'a sert çıkmış

Selvi'nin yazısındaki ilgili kısım şu şekilde;

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Nejat Uygur'u GATA'da tedavi gördüğü sırada ziyaret etmek istediklerinde "Başbakan'ın eşi gelmesin" cevabının verildiğini anlatırken, bir an sesinin tonu değişti. Başbakan olmuşsunuz ancak eşiniz başörtülü diye askeri hastanede hasta ziyaretine götüremiyorsunuz. Erdoğan bunu hatırlattıktan sonra, "Tabii ondan sonra toplanan YAŞ biraz tatsız geçti" dedi.

O dönem başbakan olan Erdoğan'ın bunun üzerine Genelkurmay Başkanı'nı aradığı ve sert bir dille uyardığı biliniyor. Ancak Erdoğan'ın Genelkurmay başkanlarına yönelik sert çıkışları sadece bu değil. Birkaç anekdotu paylaşmak istiyorum.

ERDOĞAN'DAN SERT ÇIKIŞ

27 Nisan e-muhtırası verildiğinde telefonuna çıkmayan Genelkurmay Başkanı Yaşar Büyükanıt, AK Parti'nin açıklama yapacağı duyurulunca 28 Nisan günü Erdoğan'ın telefonuna geri dönüş yapıyor. Erdoğan'ın ilk sözü "Paşa, bu ülkeyi sen mi yöneteceksin, yoksa ben mi?" oluyor.

MASAYA VURUP BAĞIRDI

Bir MGK toplantısında ise Jandarma Genel Komutanı Şener Eruygur hükümeti itham eden bir konuşma yapıyor. Başbakan'ın uyarmasına rağmen Eruygur aynı tonda konuşmasını sürdürünce, Erdoğan masaya vurup "Kes ulan!" diye bağırıyor.

HABERE YORUM KAT