1. HABERLER

  2. SPOR

  3. Şenol Güneş'ten İzlanda'da yaşanan rezalete ilişkin açıklama!

Şenol Güneş'ten İzlanda'da yaşanan rezalete ilişkin açıklama!

Avrupa Şampiyonası Elemeleri H Grubu 4. maçı için İzlanda'ya gelen A Milli Futbol Takımı'mıza pasaport kontrolü ve arama sırasında saygısızlıkta bulunulmuştu. A Milli Futbol Takımımızın Teknik Direktörü Şenol Güneş, yaşanan rezaletle ilgili konuştu.

Şenol Güneş'ten İzlanda'da yaşanan rezalete ilişkin açıklama!

A Milli Futbol Takımımızın Teknik Direktörü Şenol Güneş'in açıklamalarından satırbaşları;

'KASITLI OLARAK YAPILMIŞ BİR DURDURMA'

Yaşananların terbiyesizlik olduğunu kaydeden Güneş, "Dünle ilgili konuşacak bir şey yok. Olanları saptırmak için söylenenler var. Kabalık ve terbiyesizlik yapılmıştır. 50 senedir seyahat ederim bir Kıbrıs Rum Kesimi'nde olmuştu bir de burada oldu. Büyük ülkeler küçük işlerle uğraşmaz. Bu küçük ülkelerin işidir. Dünkü olayı sanki üst akıl yaptırmış gibi görünüyor. Oradaki memur yapmadı. O memura birileri yaptırdı." ifadelerini kullandı

"PASAPORTU ALDI, BANA SALLIYOR VE "NE BAKIYORSUN?" DİYOR"

"Biz neyin peşindeyiz ya? 2 tane memurun yaptığı terbiyesizliği mi konuşacağız? Ben 53 yıldır futbolun içindeyim. İnsan X-ray cihazına koyulmaz. Pasaportu aldı, bana sallıyor. Ne bakıyorsun diyor. Ne yapmak istiyorsunuz. Rakip oyuncu, daha önce Konya'da da bize bu yapıldı dedi, yapıldıysa, o da terbiyesizliktir. Nerede olursa olsun, buna karşıyım. Orada yapıldı diye burada yapıldıysa, daha da çirkin. Biz büyük bir milletiz ve küçük şeylerle uğraşmayız. Fikstür yapılırken, İzlanda iki maç üst üste evinde oynuyor, ben bunu konuşmadım. Niye başkasına yapılmadı? Sizi koruyorlar zaten, ben bunları konuşmadım"

ŞENOL GÜNEŞ'TEN FIRÇALI SAYGISIZ İÇİN AÇIKLAMA

Yanlışları söyleyerek, kimseyi üzmek istemiyorum artık. Bana komik geldi, kasıtlı yapıldığı belli oldu. Hala konuşunca, biz hataya düşüyoruz. Kuraldan bahsediliyor, kural nedir? Vatandaşı normal prosedür ile geçirirsiniz, saatlerce bekletmezsiniz. "Adam fırça ile gelmiş, bıçakla da gelebilir. Ona müsaade etmemek lazım. Ben bunları konuşmak istemiyorum. Saha dışındaki eksikleri İzlandalı yetkililer öğrendiğinde inanıyorum ki üzülecekler. "Bir ülkeye giriyorsunuz, kamerayı alıyorlar, elinizdeki telefonu alıyorlar. Bu niçin alınır? Bu belli ki tembihli bir şey.

"KAZANIRSAK YÜZDE 70'İN ÜZERİNDE AVANTAJIMIZ OLUR"

Taşları basamak olarak kullanmak da var, takılıp düşmek de var. Biz takılıp düşmek istemiyoruz. Yarın iyi bir rakiple zor bir maç oynayacağız. Kazanırsak yüzde 70'in üzerinde avantajımız olur.

 

HABERE YORUM KAT