24 TEMMUZ 2019 GÜNDEMDE ÖNE ÇIKANLAR

24 Temmuz 2019

Eşleri ölen kadınlara emsal niteliğinde karar! Çifte maaş alabilirsiniz...
Yargıtay'dan eşlerini kaybeden kadınlar için emsal niteliğinde bir karar verildi. Eşinin hayatını kaybetmesi sonrası kadınlar hem eşlerinin maaşını hem de babalarından kalan yetim maaşını alabilecekler. İşte emsal niteliği taşıyan o karar...
1
Detaylar için tıklayın
Hükumetten flaş Suriye açıklaması: Kimseye hiçbir şey yaptırmayız!
İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Türkiye'de yaşayan Suriyeliler'le ilgili önemli açıklamalarda bulundu. Bakan Soylu, Suriyeliler için; " Başka illere kayıtlı olup da İstanbul'da yaşayan göçmenlerle problemimiz. " dedi. Soylu ayrıca Suriyelilerin eylem yapma planları olduğu iddiasına ise; " Kimseye bir şey yaptırmayız." açıklamasında bulundu.
2
Detaylar için tıklayın
Başkan Erdoğan'dan Doğu Akdeniz açıklaması: Türkiye'yi haklı davasından vazgeçiremeyecektir!
Başkan Recep Tayyip Erdoğan, Doğu Akdeniz gerilimi hakkında önemli açıklamalarda bulundu. Başkan Erdoğan; Örtülü veya açık hiçbir yaptırım tehdidi Türkiye'yi haklı davasından vazgeçiremeyecektir." dedi.
3
Detaylar için tıklayın
Memur-Sen zam talebini açıkladı!
Memur-Sen, 2020-2021 yılları için zam talebini açıkladı. 2020-2021 Toplu Sözleşmesinde taban aylığa seyyanen 200 TL, ilk yıl %8+7, ikinci yıl %6+6 zam ve 1. yıl %3, 2. yıl %2 refah payı talep etti.
4
Detaylar için tıklayın
Dışişleri Bakanı Mevlüt Çauşoğlu: ''Bizim sabrımız tükendi."
Nikaragua Dışişleri Bakanı Denis Moncada Colindres ile ortak basın toplantısı düzenleyen Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, ABD'nin güvenli bölge önerisi için, ''Bizim sabrımız tükendi." dedi.
5
Detaylar için tıklayın
Günay Tuncel hayatını kaybetti!
Günay Restaurant'ın eski sahibi iş adamı Günay Tuncel hayatını kaybetti. Bir süredir tedavi gören Tuncel, bir çok isme şöhret kapılarını açmıştı. " İstanbul eğlence hayatının kralı" olarak da tanınan Tuncel tedavi gördüğü hastanede öldü.
6
Detaylar için tıklayın
Hakan Atilla'nın uçağı İstanbul'a indi!
ABD'de tutuklu bulunduğu cezaevinden tahliye edilen eski Halk Bankası Genel Müdür Yardımcısı Mehmet Hakan Atilla'nın uçağı İstanbul'a indi.
7
Detaylar için tıklayın
İki metrobüs durakta çarpıştı: 10 kişi yaralandı...
Üsküdar Burhaniye durağında iki metrobüs kaza yaptı. Kazada ilk belirlemelere göre 10 kişi hafif yaralandı.
8
Detaylar için tıklayın