ÖSYM ücreti internetten ödeme ekranı: KPSS başvuru ücreti internetten yatırma nasıl olur?

ÖSYM tarafından düzenlenen YKS, KPSS, DGS gibi bir çok sınavın başvuruları bankalar ve ATM'lerden ödendiği gibi internet aracıyla da ödenebiliyor. Peki nasıl? KPSS, DGS, YKS başvuru ücreti internetten yatırma nasıl olur? İşte ÖSYM ücreti internetten ödeme ekranı...

2021 yılı ÖSYM başvuruları devam ediyor. Milyonlarca aday ödemelerini belirtilen banka ve ATM'lerden ödeyebildiği gibi internetten de ödeyebilmektedir. Bizler de ÖSYM ücretlerini internetten nasıl ödeyebileceğiniz hakkında bilgilere haberimizde yer verdik. İşte sıklıkla araştırılan KPSS başvuru ücreti internetten yatırma nasıl olur? YKS, DGS başvuru ücreti internetten nasıl ödenir? sorularının yanıtı.

KPSS BAŞVURU ÜCRETİ İNTERNETTEN NASIL YATIRILIR?

Kamu Personel Seçme Sınavı (KPSS) başvuruları 28 Mayıs 2021 tarihinde başladı. Kamu kurumlarına yerleşebilmek için sınava katılacak binlerce aday 14 Haziran'a kadar ödemelerini ÖSYM'nin https://odeme.osym.gov.tr/ internet adresinden ödeyebilir.

İlk olarak https://ais.osym.gov.tr/Yetki/Giris?ReturnUrl=%2FKPSS1%2F2021%2F1%2FBasvuruKayit adresinden başvurunuzu yapınız.

Başvurunuzu tamamladıktan sonra ikinci aşama olarak ücret ödemeniz gerekir.

https://odeme.osym.gov.tr/ Linkine tıkladıktan sonra başvuru yapacağınız sınavı seçtikten sonra TC kimliğinizi giriniz.  Ardından istenen ücreti ödeyiniz.

ÖSYM ÜCRETİ İNTERNETTEN ÖDEME EKRANI

👍 BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!

Eğitim Haberleri