1. HABERLER

  2. YEREL

  3. ''Sessizlik'' konseri Üsküdar'da büyük ses getirdi

''Sessizlik'' konseri Üsküdar'da büyük ses getirdi

Üsküdar Belediyesi “Dünya Müziği” konsepti altında "Sessizlik" isimli konserde Dünya Müziğinin üstatlarını Bağlarbaşı Kongre ve Kültür Merkezi’nde Üsküdarlı vatandaşlarla buluşturdu.

''Sessizlik'' konseri Üsküdar'da büyük ses getirdi

Kültür Sanat dünyasında adını duyuran isimleri Üsküdarlılarla buluşturmaya dvam eden Üsküdar Belediyesi'nin bu sefer ki etkinliği ''Sessizlik'' isimli konseri oldu. “Dünya Müziği” konsepti altında  Bağlarbaşı Kongre ve Kültür Merkezi’nde gerçekleşen konsere Üsküdarlılar tarafından ilgi yoğundu.

Üsküdar Belediyesi, Kültür Sanat dünyasının fark yaratan isimlerini Üsküdarlılarla buluşturmaya devam ediyor. Anadolu’nun türküleri ve ilahilerini yorumlayan Coşkun Karademir, dünyanın farklı ülkelerinde verdiği konserlerle gezgin müzisyen olarak anılan Tord Gustavsen, hayatını kemençeye adayan usta müzisyen Derya Türkan, Türkiye’nin etnik perküsyon üstatlarından Ömer Aslan’dan oluşan efsane kadro 29 Kasım Cuma akşamı Bağlarbaşı Kongre ve Kültür Merkezi’nde “Dünya Müziği” konsepti altında "Sessizlik" isimli konserde sahne aldılar.

''Sessizlik'' konseri Üsküdar'da büyük ses getirdi

Konsere katılım sağlayan Üsküdar Belediye Başkanı Hilmi Türkmen, "Üsküdar bu akşam çok duygusal ve evrensel bir müzik şölenine şahit olacak.Dördü de birbirinden değerli sanatçılarımız bizi bir yolculuğa çıkaracaklar. Çengelköy’den Norveç’e, oradan Sivas’a oradan dünyaya giden bir yol bu. Üsküdar, kültür, sanat, müzik anlamında İstanbul’un en zengin yerlerinden biri. Bir tarihin, büyük bir mirasın varisleriyiz." şeklinde konuştu.

''Sessizlik'' konseri Üsküdar'da büyük ses getirdi

Konsere yoğun ilgi ve katılım gösteren Üsküdarlılar dünyanın farklı coğrafyalarına uzanan bir seyahate çıktılar.

Okan Gül
Video Editörü

HABERE YORUM KAT