1. HABERLER
  2. BİYOGRAFİ
  3. Şevket Çoruh kimdir? Nereli ve kaç yaşında? | Şevket Çoruh eşi kimdir? | Şevket Çoruh koronavirüse mi yakalandı?

Şevket Çoruh kimdir? Nereli ve kaç yaşında? | Şevket Çoruh eşi kimdir? | Şevket Çoruh koronavirüse mi yakalandı?

Ünlü oyuncu Şevket Çoruh sosyal medya hesabından dikkat çeken bir açıklamada bulundu. Açıklamanın ardından ünlü oyuncu merak konusu oldu. Peki Şevket Çoruh kimdir? Nereli ve kaç yaşında? | Şevket Çoruh eşi kimdir? | Şevket Çoruh koronavirüse mi yakalandı? İşte detaylar...

Şevket Çoruh kimdir? Nereli ve kaç yaşında? | Şevket Çoruh eşi kimdir? | Şevket Çoruh koronavirüse mi yakalandı?

Ünlü oyuncu Şevket Çoruh sosyal medya hesabında yaptığı paylaşımda dikkat çeken bir açıklamada bulundu.  Açıklamanın ardından ünlü oyuncu merak konusu oldu. Peki Şevket Çoruh kimdir? Nereli ve kaç yaşında? | Şevket Çoruh eşi kimdir? | Şevket Çoruh koronavirüse mi yakalandı? İşte ayrıntılar...

ŞEVKET ÇORUH KİMDİR? NERELİ VE KAÇ YAŞINDA?

Şevket Çoruh, 30 Haziran 1973 tarihinde İstanbul’da, dünyaya geldi.

Şevket Çoruh, terzi bir anne ile şoför bir babanın tek çocuğudur. Babası Selami Bey Üsküdar-Kadıköy hattında dolmuş şoförlüğü yapmaktaydı. 14 yaşından 24 yaşına kadar İstanbul Maltepe’de büyümüştür.

Aslen Artvin’lidir. Ailesi 1877-1878 Osmanlı-Rus Savaşı sonunda Ardanuç’un Anaçlı köyünden İstanbul’a göç etmiş ve 1973 yılında istimlak edilerek bugün Ömerli Barajı suları altında kalmış olan Muratlı köyüne yerleşmiştir.

İlk ve orta öğrenimini Üsküdar’da Taşmektep İlkokulu’nda, lise öğrenimini ise Kartal Anadolu Lisesi’nde tamamlamıştır. Liseden sonra girdiği Müjdat Gezen Sanat Merkezi’nde tiyatro eğitimi aldı. 1989 yılından beri çeşitli tiyatro oyunlarında rol aldı.

Esas tanınması bir Internet firmasının reklamlarında oynadığı kokoreççi tiplemesiyle oldu. Birçok sinema filmi ve televizyon dizisinde rol aldı.

1989 yılından beri çeşitli tiyatro oyunlarında rol aldı. Bu sanat merkezinden mezun olan sanatçı, adını bir İnternet firmasının reklamında oynadığı "Kokoreççi" tiplemesiyle duyurmuştur.

2006 yılında bu yana Arka Sokaklar adlı dizide oynamaktadır. Kendisi en çok Arka Sokaklar dizisindeki "Mesut" rolüyle tanınır.

Broadway geçmişinde sahnelenen en uzun tek kişilik oyun olan Caveman (Mağara Adamı) adlı tiyatro oyununun Türkiye'de sahnelendiği ikinci sezonunda 23 Ekim 2010 tarihinden itibaren rol aldı.

2011 yılında “Cave Man” (Mağara adamı) tek kişilik komedi oyununda oynadı.

Çoruh, 3 Nisan 2017 tarihinde 21 yıllık maddi birikimleri olan 7 klasik arabasını ve 3 evini satıp ayrıca da bankadan 7 milyon lira kredi alarak İstanbul Kadıköy'de Baba Sahne adını verdiği tiyatroyu açtı. Tiyatronun açılışında Müjdat Gezen kendisinde bulunan İsmail Dümbüllü'nün fesini Şevket Çoruh'a devretti.

Şevket Çoruh'un ödülleri:

2004 - 23. İstanbul Film Festivalinde “İnşaat” filmi ile En İyi Erkek Oyuncu ödülü aldı.

2003 - Sinema Yazarları Derneğinden 25. Siyad Türk Sineması Ödülleri “İnşaat” filmi ile En İyi Erkek Oyuncu ödülü aldı.

2003 - 11. ÇASOD’dan“İnşaat” filmi ile En İyi Erkek Oyuncu ödülü aldı.

ŞEVKET ÇORUH EŞİ KİMDİR?

Şevket Çoruh, 1993 - 2004 yılları arasında meslektaşı Günay Karacaoğlu ile evliydi.

Şevket Çoruh 2017 yılında Özge Turna ile evlendi. İlk evliliğinden Gülenay, ikinci evliliğinden Turna adlı bir kızı vardır.

ŞEVKET ÇORUH KORONAVİRÜSE Mİ YAKALANDI?

Şevket Çoruh, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada koronavirüse yakalandığını duyurdu.

Dümbüllü Kavuğu'nun 6'ncı sahibi Çoruh, koronavirüs test sonucunun pozitif çıktığını şu sözlerle duyurdu:

"Ah be pozitif bir sen eksiktin. Üzgünüm çok. Sağlık olsun."

Ünlü oyuncu Şevket Çoruh koronavirüse yakalandı!

8 Mart'ta hayatını kaybeden Rasim Öztekin, geleneksel Türk tiyatrosunun en önemli simgelerinden biri olan 'Dümbüllü Kavuğu'nu, sağlık sorunları nedeniyle Şevket Çoruh'a devretmişti.

Berkem Temizel
Gece Editörü
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
0
0
0
0
0
0
0
👍
👎
😍
😥
😱
😂
😡
HABERE YORUM KAT