1. HABERLER

  2. BİYOGRAFİ

  3. Şevket Kazan kimdir? Aslen nereli ve kaç yaşında?

Şevket Kazan kimdir? Aslen nereli ve kaç yaşında?

Şevket Kazan kimdir? sorusunun cevabına ulaşmak isteyen birçok kullanıcı internette arama yapmaya başladı. Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Kazan'a ziyarette bulunması onun hakkında araştırma yapılmasına yol açtı. Peki Şevket Kazan kimdir? Aslen nereli ve kaç yaşında? Detaylar haberimizde.

Şevket Kazan kimdir? Aslen nereli ve kaç yaşında?

Şevket Kazan özel bir hastanede tedavi görüyor. Cumhurbaşkanı Erdoğan Erdoğan da ziyarette bulunan isimler arasındaydı. Bu durum Şevket Kazan hakkında internet üzerinde arama yapılmasına yol açtı. Peki Şevket Kazan kimdir? Aslen nereli ve kaç yaşında? Ayrıntılar haberimizde.

Şevket Kazan kimdir? Aslen nereli ve kaç yaşında?

ŞEVKET KAZAN KİMDİR? ASLEN NERELİ VE KAÇ YAŞINDA?

Şevket Kazan bir dönem Adalet Bakanlığı yapmıştı.

7 Aralık 1933 tarihinde Sakarya'da dünyaya geldi. 1971'de İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi'ni bitirdi. Aynı yıl Necmettin Erbakan'ın kurduğu Milli Nizam Partisi'ne katıldı.

1973'te Milli Selamet Partisi'nden Kocaeli milletvekili seçildi. Aynı yıl kurulan CHP-MSP hükümetinde Adalet bakanı, Kasım 1976'da da I. Milliyetçi Cephe hükümetinde Çalışma bakanı oldu.

1977'de Zonguldak'tan milletvekili adayı ve kısa süre sonraki yerel seçimlerde 1977'de de MSP'den İstanbul belediye başkan adayı olduysa da iki seçimi de kaybetti.

12 Eylül'den sonra 1 yıl süreyle tutuklu kalan Şevket Kazan, 1985 yılında beraat etti. 1991'de Refah Partisi'nden tekrar milletvekili seçilen Kazan, 1996'da kurulan Refahyol hükumetinde Adalet bakanı oldu.

Şevket Kazan kimdir? Aslen nereli ve kaç yaşında?

Etiketler : ,

HABERE YORUM KAT