1. HABERLER
  2. GÜNDEM
  3. Seyfi Dursunoğlu cenaze töreni ne zaman yapılacak? | Seyfi Dursunoğlu toprağa gömülecek mi?

Seyfi Dursunoğlu cenaze töreni ne zaman yapılacak? | Seyfi Dursunoğlu toprağa gömülecek mi?

Seyfi Dursunoğlu cenaze töreni ne zaman yapılacak? “Huysuz Virjin” lakaplı Seyfi Dursunoğlu, geçtiğimiz cuma günü hayatını kaybetti. Büyük ustanın ölümü sevenlerini ve sanat camiasını yasa boğdu. Peki Seyfi Dursunoğlu cenaze töreni ne zaman yapılacak? | Seyfi Dursunoğlu toprağa gömülecek mi? İşte detaylar.

Seyfi Dursunoğlu cenaze töreni ne zaman yapılacak? | Seyfi Dursunoğlu toprağa gömülecek mi?

Seyfi Dursunoğlu cenaze töreni ne zaman yapılacak? “Huysuz Virjin” lakaplı Seyfi Dursunoğlu, geçtiğimiz cuma akşamı tedavi gördüğü hastanede 87 yaşında hayatını kaybetti. Dursunoğlu'nun ölümü sevenlerini ve sanat camiasını yasa boğdu. Peki Seyfi Dursunoğlu cenaze töreni ne zaman yapılacak? | Seyfi Dursunoğlu toprağa gömülecek mi? Ayrıntılar haberimizde...

SEYFİ DURSUNOĞLU CENAZE TÖRENİ NE ZAMAN YAPILACAK?

Huysuz Virjin lakaplı Seyfi Dursunoğlu, 17 Temmuz Cuma akşamı tedavi gördüğü hastanede hayatını kaybetti. Ünlü isim 87 yaşında hayata gözlerini yumdu.

Seyfi Dursunoğlu'nun ölüm nedenine ilişkin yapılan açıklamada, doktorlar çoklu organ yetmezliğini gösterdi. Doktorlar, Seyfi Dursunoğlu'nun 15 gündür hastanede zatüre tedavisi gördüğünü ifade ettiler.

Seyfi Dursunoğlu'nun cenazesinin salı günü yapılacağı açıklandı.

SEYFİ DURSUNOĞLU TOPRAĞA GÖMÜLECEK Mİ?

Ünlü isim verdiği bir demeçte tıp okuyan çocukların incelemesi ve bilime faydalı olması için  bedenini kadavra olarak bağışladığını söylemişti.

Seyfi Dursunoğlu 8 sene önce 15 milyon TL tutarındaki mal varlığını Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği’ne bağışlayacağını açıklamıştı.

SEYFİ DURSUNOĞLU'NUN ÖLÜMÜ

17 Temmuz Cuma günü, Seyfi Dursunoğlu’nun hayatını kaybettiği yönünde iddialar ortaya atılmıştı. Fakat konuya ilişkin net bir açıklamada bulunulmamıştı.

Bu iddialar sonrası Seyfi Dursunoğlu'nun 15 gündür tedavi altında olduğu hastanede son üç gündür yoğun bakımda olduğu öğrenilmişti.

Huysuz Virjin karakteriyle tanınan Seyfi Dursunoğlu, yoğun bakımda tedavi gördüğü hastanede 17 Temmuz Cuma akşamı vefat etti.

Seyfi Dursunoğlu,  87 yaşında tedavi gördüğü hastanede saat 20.00 sıralarında hayata gözlerini yumdu.

Seyfi Dursunoğlu cenaze töreni ne zaman yapılacak? | Seyfi Dursunoğlu toprağa gömülecek mi?

SEYFİ DURSUNOĞLU KİMDİR?

Seyfi Dursunoğlu, 1 Ekim 1932 tarihinde Trabzon'da dünyaya geldi.

Seyfi Dursunoğlu aslen Bayburtludur. Ünlü isim ailesiyle henüz küçük yaştayken İstanbul'a gelmiştir.

Dursunoğlu ailesi önce Vefa'da bir eve yerlemiş daha sonra da Karagümrük'e taşınmıştır. Aile kısa süre sonra buradan Beylerbeyi'ne taşınmıştır. 

Seyfi Dursunoğlu'nun babası Eminönü’nde manifaturacıydı. Annesi Selvi hanımdır.

7 kardeşlerdi. Atikali'de başladığı ilkokulu Beylerbeyi'nde bitirdi. İlkokuldan sonra hep yatılı okudu.

Ablası bir subayla evlenince, subay giysinin elbiselerinin güzelliğine tav olan baba, Seyfi'yi Denizcilik Lisesi'ne sokmuş. Heybeli ada Askeri Deniz Lisesi'ni 4 sene okuduktan sonra tazminatını ödeyerek okuldan ayrıldı. (Feyziati Lisesi) Boğaziçi Lisesi’nde yatılı okuyarak liseyi bitirdi. Sonra İngiliz Filolojisi bölümünde gördüğü eğitimi de yarıda bıraktı. Şişli'de ayrı bir eve çıkıyor.

18 yıl SSK'de devlet memurluğu yaptıktan sonra işinden ayrıldı ve 1970'te Huysuz Virjin olarak sahneye çıkmaya başladı. SSK'da 18 senelik memuriyet hayatı var. Arkadaşları arasında popülermiş, ama işini çok çabuk bitirip başkalarını lafa tuttuğu için şefleri tarafından pek de sevilmezmiş Seyfi Dursunoğlu.
Askerliğini yedek subay olarak yaptı, Tuzla’da acemilik yaptıktan sonra Hadımköy’de bitirdi.

Seyfi Dursunoğlu, memurluktan şov dünyasına geçişinin nasıl olduğunu şöyle açıklamıştrı:

“Memurken Beylerbeyi’nde ramazan eğlenceleri yapardık cemiyete para kazanmak için. Yalvar yakar elli kuruşa bilet satardık. Sonra baktık dolmaya başladı. Ertesi sene bir lira yaptık, iki buçuk lira yaptık biletleri yine doldu. Şovumu seyreden sanatçı ahbaplarımın hanımları o zaman sağa sola, Klüp 12’ye önermişler beni.”

Seyfi Dursunoğlu cenaze töreni ne zaman yapılacak? | Seyfi Dursunoğlu toprağa gömülecek mi?

HUYSUZ VİRJİN

Seyfi Dursunoğlu, Huysuz Virjin'i şu sözlerle tanımlamıştı:

"Çok tahammülsüz bir kadın. Herkese yüz vermeyen, ömür boyunca bir eş aramış ama bulamamış. Yaşına göre boyanmıyor, giyinmiyor. Huysuz Virjin, cemiyetimizin içinde var olan tiplerden biri. Frapan, kendine yakışmayacak kadar genç giyiniyor, kimseyi beğenmiyor. Böyle arsız bir mahalle karısı o."

Her yıl İzmir Fuarı'nda sahneyi Türkiye'nin en büyük solistleriyle paylaştı. Türkiye'de herkesin aynı tek kanalı seyrettiği bu dönemde Huysuz Virjin'in Öztürk Serengil'e verdiği esprili cevapları gördükten sonra herkes ondan bahsetmeye başladı. Seyfi Dursunoğlu, Huysuz Virjin tiplemesiyle kimsenin söyleyemediklerini söyleyecek güce ulaştı. Gerçekleri esprili bir tarzda ifade etmesi ve sahne şovlarıyla ünü dünyaya yayıldı.

Seyfi Dursunoğlu, 1980'lerde Albüm Adı “Huysuz Virjin 1.” Adında bir kanto plağı yaptı.

Seyfi Dursunoğlu cenaze töreni ne zaman yapılacak? | Seyfi Dursunoğlu toprağa gömülecek mi?

Pekçok ülkede sahne alan Dursunoğlu, Huysuz Show adlı programıyla kendini tüm Türkiye'ye tanıttı ve sevdirdi. Dursunoğlu, bir dönem Popstar Türkiye yarışmasının ikinci sezonunda, İbrahim Tatlıses, Garo Mafyan ve Deniz Seki gibi şarkıcı ve sanatçılarla birlikte jüri üyeliği de yaptı. Show TV'de yayınlanan Huysuz'la Dans Eder misin? programını sundu.

Söylediği kantolardan “Katina'nın Elinde Makası” oldukça meşhurdur.

Seyfi Dursunoğlu, birkaç tane de sinema filminde oynamıştır.

2007 yılında Radyo Televizyon Üst Kurumu (RTÜK) tarafından programının yayınlandığı televizyon kanallarına dolaylı olarak baskı yapıldığı ve sansür uygulandığını gerekçe göstererek Huysuz Virjin’i artık canlandırmayacağını açıkladı.

2012′de, 15 milyon TL tutarındaki mal varlığını Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği’ne bağışlayacağını açıklamıştır.

8 Haziran 2012′den itibaren Star TV’de birincisi yayınlanmaya başlayan, “Benzemez Kimse Sana” adlı yarışmada jüri üyeliği yapmıştır. Programın final bölümüne son kez Huysuz Virjin olarak sahneye çıkmıştır ve “Bu benim son kantom” diyerek yaşından dolayı bir daha kanto yapamayacağını belirtmiştir. 2013 yılında Show TV'de yayınlanan “Benzemez Kimse Sana “ yarışmasının sunuculuğunu Murat Başoğlu yapıyor, juri koltuğunda ise Seyfi Dursunoğlu, Erol Evgin ve Demet Akbağ oturuyor.

24 Ocak 2015 Cumartesi akşamı Star tv'de başlayan ve sunuculuğunu Murat Başoğlu'nun yaptığı "Benzemez Kimse Sana" programında Nükhet Duru ve Ümit Erdim ile birlikte jüri üyeliği yapmaya başlamıştır.

Seyfi Dursunoğlu cenaze töreni ne zaman yapılacak? | Seyfi Dursunoğlu toprağa gömülecek mi?

SEYFİ DURSUNOĞLU'NUN ROL ALDIĞI FİLMLER

1989 - İstiyorum
1986 - Melek Yüzlü Cani
1979 - Nokta İle Virgül Paldır Küldür
1976 - Doğru Yoldan Ayrılanlar

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
0
0
0
0
0
0
0
👍
👎
😍
😥
😱
😂
😡
HABERE YORUM KAT