1. HABERLER
  2. GÜNDEM
  3. Şeyma Döğücü'ye ne oldu? Sancaktepe Belediye Başkanı Şeyma Döğücü'ye hakaret son dakika

Şeyma Döğücü'ye ne oldu? Sancaktepe Belediye Başkanı Şeyma Döğücü'ye hakaret son dakika

Şeyma Döğücü'ye ne oldu? Sancaktepe Belediye Başkanı Şeyma Döğücü'ye hakaret son dakika nedir? soruları herkes tarafından merakla araştırılıyor. Sancaktepe Belediye Başkanı Şeyma Döğücü terör örgütü yandaşları tarafından saldırı yapılmıştı. Peki Şeyma Döğücü olayı son dakika nedir? Şeyma Döğücü olayı nedir? İşte cevabı haberimizde...

Şeyma Döğücü'ye ne oldu? Sancaktepe Belediye Başkanı Şeyma Döğücü'ye hakaret son dakika

Şeyma Döğücü'ye ne oldu? Sancaktepe Belediye Başkanı Şeyma Döğücü'ye hakaret son dakika nedir? soruları herkes tarafından merakla araştırılıyor. Sancaktepe Belediye Başkanı Şeyma Döğücü terör örgütü yandaşları tarafından saldırı yapılmıştı. Peki Şeyma Döğücü olayı son dakika nedir? Şeyma Döğücü olayı nedir? İşte cevabı haberimizde...

ŞEYMA DÖĞÜCÜ OLAYI SON DAKİKA | SANCAKTEPE BELEDİYE BAŞKANI ŞEYMA DÖĞÜCÜ'YE HAKARET

Sancaktepe Belediye Başkanı Şeyma Döğücü'ye terör örgütü yandaşları tarafından yapılan saldırıyla ilgili harekete geçen Türkiye, İngiltere büyükelçiliğinden olayın faillerinin yakalanarak adalete teslim edilmesini istedi.

PKK yandaşlarının Türkiye ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ı hedef alan pankartlar taşıdığını ve Türkiye’yi sivilleri öldürmekle suçladıklarını kaydeden Döğücü, “Yalan, iftira ve hakaretlere sessiz kalamazdık, kalmadık da. ‘Yalan söylüyorsunuz’ diye bağırdım. Üzerimize bayrak sopaları ve yumruklarla saldırdılar. Yanımızda sadece iki polis vardı onlar da çok yetersiz kaldılar” dedi.

HAYKIRMAYA DEVAM EDECEĞİZ

Eşi ve danışmanının araya girmesiyle bölgeden uzaklaştırıldığını anlatan Döğücü, “Şartlar her ne olursa olsun ülkemize, milletimize ve Sayın Cumhurbaşkanımıza yapılan haksızlıklar karşısında dik durarak doğruyu Sayın Cumhurbaşkanımız öncülüğünde tüm dünyaya haykırmaya devam edeceğiz” ifadesini
kullandı.

PKK YANDAŞLARI AVRUPA’DA TERÖR ESTİRİYOR

PKK yandaşları, Türkiye’nin güney sınırında oluşturulmaya çalışılan terör koridorunu yok etmek, bölgeye barış ve huzur getirmek amacıyla Barış Pınarı Harekatı’na başlamasının ardından Avrupa’nın değişik kentlerinde gösteriler gerçekleştirdi.

SOPALARLA ÜZERLERİNE YÜRÜDÜLER


Gösteri düzenleyen terör örgütü yandaşları Belçika’da iki Türk gencini bıçaklarken, Norveç’te de bir kafede oturan Türkler ile içinde küçük bir bebek ve ailesinin bulunduğu araca taş ve sopalarla saldırmıştı. Fransa’nın Strazburg kentinde yürüyüş yapan PKK yandaşları, kendilerine tepki gösteren Türk vatandaşlarının üzerine sopalarla yürümüştü.

CAMİ VE İŞYERLERİNİ HEDEF ALDILAR

Ayrıca başta Almanya olmak üzere bazı ülkelerde de Türklerin gittiği camiler ve Türk işyerleri hedef alınmıştı. Avrupa ülkeleri, terör örgütleri listesinde yer almasına rağmen PKK yandaşlarının terör örgütünü simgeleyen bez parçalarıyla gösteriler düzenlemesine izin veriyor.

 

ŞEYMA DÖĞÜCÜ KİMDİR? NERELİDİR? KAÇ YAŞINDA?

Şeyma Döğücü, 1965 yılında Çorum'da doğdu. Çorum İmam Hatip Lisesini bitirdikten sonra 1987 yılında İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesinden mezun oldu. İstanbul Barosuna bağlı olarak serbest avukatlık yapmaktadır.

Mazlum-Der, Hukukçular Derneği, Hukukçu Hanımlar Derneği, İHH İnsani Yardım Vakfı, Araştırma Kültür Vakfı gibi sivil toplum kuruluşlarında yönetim kurulu üyelikleri ve insan hakları alanında gönüllü olarak çalışmalar yaptı.

Döğücü, İstanbul Barosu seçimlerinde Çağrı Grubu ve Hukukun Üstünlüğü Grubu ile birlikte çalışmalarda bulundu. Adalet ve Kalkınma Partisi'nin (AK Parti) kuruluşuyla birlikte 2002 yılında AK Parti İstanbul İl Kadın Kolları Kurucu Üyesi olarak siyasi hayata katıldı.

Şeyma Döğücü, İl Kadın Kolları Seçim İşleri Birim Başkanı, Siyasi Hukuki İşler Birim Başkanı, Yerel Yönetimler Birim Başkanı ve Sancaktepe İlçe Kadın Kolları Başkanı olarak çeşitli kademelerde görev aldı. 2009 Yerel Seçimleri'nde Sancaktepe Belediye Meclis Üyesi olarak seçildi.

Döğücü, 2013-2014 yıllarında Türkiyenin ilk başörtülü kadın belediye başkan yardımcısı olarak Sancaktepe Belediye Başkan Yardımcılığı görevinde bulundu. 2012 yılında yapılan AK Parti İl Kongresi'nde Yönetim Kurulu Üyesi olarak seçildi. Halkla İlişkiler Birim Başkanı olarak görev yaptı.

Evli ve 3 çocuk annesidir.

Şeyma Döğücü, 31 Mart 2019’da yapılacak olan yerel seçimlerde AK Parti’nin İstanbul Sancaktepe Belediye Başkan Adayı oldu.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
0
0
0
0
0
0
0
👍
👎
😍
😥
😱
😂
😡
HABERE YORUM KAT