Sierra Leone'nin Nüfusu ve Yüzölçümü Kaçtır? Sierra Leone'nin Haritadaki yeri, Konumu Nedir?

Sierra Leone'nin Nüfusu, Yüzölçümü, Dünya Nüfus sıralamasındaki yeri, haritadaki konumu, Müslüman Nüfusunun olup olmadığı merak edilen konular arasında yer almakta ve araştırılmaktadır. Haberimizden Sierra Leone'nin Nüfusu, Yüzölçümü, Dünya Nüfus sıralamasındaki yeri hakkında sizleri bilgilendirecek özet bilgilere ulaşabilirsiniz.

Sierra Leone'nin Nüfusu ve Yüzölçümü Kaçtır? Sierra Leone'nin Haritadaki yeri, Konumu Nedir?

Sierra Leone, ya da resmî adıyla Sierra Leone Cumhuriyeti, Batı Afrika'da bir ülkedir. Portekizliler ülkeye, bölgede bol miktarda aslan bulunmasından dolayı aslanlı dağlar veya aslanlı sıradağlar anlamına gelen bu ismi vermişlerdir. Kuzeydoğusunda Gine; güneydoğusunda Liberya ve güneybatısında Atlas Okyanusu bulunur.

Sierra Leone'nin Nüfusu Kaç Kişidir?

Sierra Leone 7901454 Kişilik nüfusa sahiptir ve Dünya'daki tüm ülkeler arasında nüfus sıralamasında 100. sırada yer almaktadır. Dünya Nüfusuna oranının % 0,001 olduğu görülmektedir.

Sierra Leone'nin Müslüman Nüfus sayısı 4,059,000 kişidir. Müslüman Nüfus Yüzdesi 71,3 olarak rakamlara yansımıştır.

smartphone-1445489-1920.jpg

Sierra Leone'nin Yüzölçümü Kaçtır?

Yüz ölçümü, bir yerin alanını belirten terim olarak karşımıza çıkmaktadır. Bu bağlamda  Sierra Leone'nin yüz ölçümü 72534  km² olarak kayıtlara geçmiştir. Yüz ölçümü hesaplarken şehirlerin sınırları içerisinde kalan arazi ve topraklara bakılmaktadır.

Sierra Leone'nin Karasal ve Su Yüzölçümü Kaçtır?

Su Alanı: 120  km²    Karasal Alan : 71620 km²

continents-975931-1920-001.jpg

Sierra Leone'nin Haritadaki Yeri / Konumu

 

0
0
0
0
0
0
0
👍
👎
😍
😥
😱
😂
😡