1. HABERLER

  2. TUZLA

  3. ŞİFA AVM nin Temelleri Atıldı

ŞİFA AVM nin Temelleri Atıldı

ŞİFA AVM nin Temelleri Atıldı

         Tuzla Belediyesi’nin, Şifa ve Mimarsinan Mahallesi’nde ticari ve sosyal ihtiyaçları karşılamak amacıyla projelendirdiği ŞİFA AVM’ de hafriyat çalışmaları tamamlandı. Tuzla Belediye Başkanı Dr. Şadi Yazıcı’nın sosyal yaşam alanı olmasını istediği ŞİFA AVM inşaat çalışmaları hızla devam ediyor. AVM İnşaatının 20 ay içinde tamamlanması hedefleniyor. AVM inşaatının temeli atıldı. Temel atma çalışmalarının ardından kaba inşaatın yapımı devam edecek.

         ŞİFA AVM’de yer alacaklar ise şöyle sıralanıyor 2. Katında kapalı otopark, 1. katında düğün ve sinema salonu, 1. Katında kafe-restaurantlar, bir katında 2 alışveriş merkezi yer alacak. AVM’ni diğer 2 katlarında mağazalar yer alacak. 40 dükkânın yer alacağı AVM 7 katlı olacak. AVM’nin toplam 21.000 metrekare inşaat alanına sahip olması hedefleniyor.

       Tuzla Belediye Başkanı Dr Şadi Yazıcı ŞİFA AVM projesinin Marina Projesi’nden sonra en yüksek rakamlı iki proje olduğunu açıkladı. AVMlerin ticari gibi gözükse de aslında sosyal amaçlara hizmet ettiğini vurguladı. Başkan Yazıcı, “Şifa AVM, Şifa ve Mimarsinan Mahallesi sakinlerinin sosyal yaşam alanı olacak. Bu bölgede hem halkımızın ihtiyacına cevap verecek bir yapıyı, hem de sosyal bir projeyi hazırlıyoruz. Şifa ve Mimarsinan Mahallesi, yerleşim ve ulaşım olarak merkezden kopuk bir durumda. Burada yaşayan bir vatandaşımızın ticari ve sosyal ihtiyaçları için Tuzla merkezine gelmektense, en yakın yerde hizmet alabilmesini istiyoruz. Bizim AVM yapmak gibi sorumluluğumuz yok ama bu AVM projesi, insanımıza verdiğimiz önemden kaynaklanan bir yatırımdır” dedi.


HABERE YORUM KAT