1. HABERLER
  2. GÜNDEM
  3. Sigaradan biriktirdiği para ile kızının hayalini gerçekleştirdi!

Sigaradan biriktirdiği para ile kızının hayalini gerçekleştirdi!

Düzce'de uzun zaman önce sigarayla yaptığı bir hata yüzünden kızını yaralanmasına sebep olan 53 yaşındaki esnaf Tanju Acar,14 sene boyunca sigaranın parasını biriktirerek 18 yaşında ehliyet alan kızı Sena'ya otomobil sürprizi yaptı.

Sigaradan biriktirdiği para ile kızının hayalini gerçekleştirdi!

14 yıl önce yanlışlıkla 9 yaşındaki kızı Sena'nın sigara yüzünden yaralanmasına neden olan 53 yaşındaki esnaf Tanju Acar, bıraktığı sigaradan biriktirdiği para ile kızının hayalini kurduğu aracı aldı. 

Kızı 9 yaşındayken yanlışlıkla eline değdirdiği sigara yüzünden kızının yaralanmasına neden olduğu için sigarayı bırakan 53 yaşındaki esnaf Tanju Acar, kızının adına bir bankada açtığı birikim sigortası hesabıyla yıllar sonra kızının hayalini gerçekleştirdi.

Ailesinden habersiz biriktirdiği paralarla 18 yaşında ehliyetini alan kızına otomobil hediye eden Acar, biriktirmeye devam ettiği paralarla Marmara Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesini kazanan ve eğitiminin ardından öğretmen olan 23 yaşındaki kızı Sena'ya hayalini kurduğu aracı aldı.

Sigaradan biriktirdiği para ile kızının hayalini gerçekleştirdi!

''ÇOK VİCDAN AZABI ÇEKTİM''

Tanju Acar, sigaranın insan sağlığının yanı sıra ekonomik zararlarının da olduğunu söyledi. Çok sigara içtiğini, o zamanlar ailesine ve çevresine zarar verdiğinin farkında olduğunu dile getiren Acar, "Asıl sigarayı bırakma kararım kızımın elini yanlışlıkla sigarayla yakmamdan sonra oldu. Çok vicdan azabı çektim ve o gün sigarayı tamamen bıraktım." dedi.

Sigarayı bıraktıktan sonra bunun kızına dönüşü olması gerektiğini düşündüğünü ve sigaraya verdiği parayı biriktirdiğini belirten Acar, "Kızım sigarayı bıraktıktan 10 yıl sonra ehliyet aldı. O ehliyetini alınca bankada 45 bin lira birikmişti, o parayla bütçemizin yettiği kadar bir araç aldım. Kızıma bu sürpriz oldu." ifadelerini kullandı.

Sigaradan biriktirdiği para ile kızının hayalini gerçekleştirdi!

''PARAYI ONUN HAYAL ETTİĞİ ARABAYA DÖNÜŞTÜRMEK İÇİN BİRİKTİRDİM''

Acar, sigarayı bıraktığı için çok mutlu olduğunu ve kızına araba aldıktan sonra birikime devam ettiğini vurgulayarak, şunları kaydetti:

"Kızım üniversite sınavını kazanıp öğretmen adayı oldu. Bu kez parayı onun hayal ettiği arabaya dönüştürmek için biriktirdim. Kızım öğrenciliğini bitirip görevine başladığında bu kez ilk aldığımız aracı satıp Sena'nın hayalini kurduğu araçla değiştirdim. Kızım öğretmen oldu ve çocuklarına sigara konusunda uyarıda bulunurken bu olayı örnek gösterip ailelere tavsiye veriyor."

Sigaradan biriktirdiği para ile kızının hayalini gerçekleştirdi!

"BABAMIN SÜRPRİZİNE SEVİNDİM"

Babasının sigarayı bırakmasına vesile olmasına çok sevindiğini anlatan Sena Acar da "Sigarayı bıraktığında benim için böyle bir birikim yapması ayrı sürpriz oldu. Babamın sürprizine sevindim fakat en çok sağlığı için mutlu oldum." dedi.

Hayalini kurduğu araca hiç beklenmedik şekilde sahip olduğunun altını çizen Acar, "Bu işin sadece maddi boyutu değil, manevi boyutu da çok büyük. Anne ve babaların, çocuklarının yanında sigara içtiklerini görüyorum. Olumsuz örnek olunuyor. Hem kendilerine hem de çocuklarına zarar veriyorlar." ifadesini kullandı.

Devletin son dönemde sigarayla ilgili aldığı olumlu kararlara değinen Acar, "Kapalı alanlarda sigara içiliyordu ama şimdi alınan kararlarla bu tamamen yasaklandı. Bu açıdan son dönemlerde yapılan kararlı yaptırımlar mutluluk verici. Hem sağlık hem de maddi açıdan bu kadar zararlı olan sigarayı bırakmalıyız ve çevremizi bu yönde yönlendirmeliyiz." dedi.

(İHA)

Okan Gül
Video ve Yerel Haberler Editörü
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
1
0
0
0
0
0
0
👍
👎
😍
😥
😱
😂
😡
HABERE YORUM KAT
1 Yorum