1. HABERLER
  2. TDK ANLAMI NEDİR?
  3. Şiilik ne demek, TDK'ya göre Şiilik kelime anlamı nedir, nasıl kullanılır?

Şiilik ne demek, TDK'ya göre Şiilik kelime anlamı nedir, nasıl kullanılır?

Şiilik kelimesini ilk kez duyan bazı vatandaşlar "Şiilik ne demek? Türk Dil Kurumu (TDK) sözlük anlamına göre Şiilik nedir?" sorularını internetin faydalı yanını kullanarak araştırma yapıyor. Bölge Gündem editör ekibi Şiilik kelimesinin anlamını kolayca öğrenmeniz için bu bilgilendirici makaleyi derledi.

Şiilik ne demek, TDK'ya göre Şiilik kelime anlamı nedir, nasıl kullanılır?

Türkçede bir birinden ilginç hiç duymadığımız veya çok az duyduğumuz kelime bulunur. Bunlardan bazılarının anlamı bilinmez. Bu nedenle konu ile alakalı çeşitli araştırmalar yapılmaktadır. Şiilik ne demek? Şiilik TDK sözlük anlamı nedir detayları ile derledik.

Günlük yaşantımızda bazen hiç duymadığımız, bilmediğimiz kelimelerle karşılaşabiliyoruz. Bu durumda internette kısa bir araştırma yaparak bu kelimelerle ilgili fikir ve bilgi sahibi oluyoruz. İşte o kelimelerden bir tanesi Şiilik kelimesi. Peki Şiilik ne demek? Türk Dil Kurumu (TDK) sözlük anlamına göre Şiilik nedir, Şiilik kelimesinin kaç anlamı var? İşte bu sorularınızı bu içerikte bulabilirsiniz.

ne demek

ŞİİLİK NE DEMEK, TDK'YE GÖRE ANLAMI NEDİR?

Şiilik kelimesi, dilimizde oldukça kullanılan kelimelerden birisidir.

TDK'ya göre Şiilik kelimesi anlamı şu şekildedir:

- Hz. Muhammed'in ölümünden sonra, damadı Ali'nin ilk halife ve imametin ancak onun soyundan gelenlere ait olduğunu kabul edenlerin, Sünnilerden ayrılarak kurdukları mezhep, Şia

Türk Dil kurumu anlamı kelime anlamıTDK anlamı nedir?
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
0
0
0
0
0
0
0
👍
👎
😍
😥
😱
😂
😡
HABERE YORUM KAT