1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Şiir ve Müzik Dinletisi Coşkulu Geçti

Şiir ve Müzik Dinletisi Coşkulu Geçti

Pendik Anadolu Lisesi öğrencileri ‘’Şiir ve Müzik Dinletisi’’ Programı düzenlediler.

Şiir ve Müzik Dinletisi Coşkulu Geçti

Pendik Anadolu Lisesi öğrencileri ‘’Şiir ve Müzik Dinletisi’’ Programı düzenlediler.

Pendik Anadolu Lisesi öğrencileri Pendik Yunus Emre Kültür Merkezinde düzenledikleri ‘’Şiir ve Müzik Dinletisi’’ Programıyla seyircilere coşkulu anlar yaşattılar.

Programda kısa bir açılış ve selamlama konuşması yapan okul müdürü Celal Düzcan ‘’Öğrencilerimizin kısa sürede hazırladıkları bu program sizlerin beğenisini kazanacağını umuyorum. Bu tür kültürel etkinliklere devam edeceğiz. Bu programın hazırlanmasında emeği geçen tüm öğretmen ve öğrencilerimizi tebrik ediyor, katılımınızdan dolayı hepinize teşekkür ediyorum’’ dedi.

Arif Nihat Asya’nın Naat’ı Duygulu Anlar Yaşattı

Arif Nihat Asya’nın ‘’Seccaden kumlardı…’’ diye başlayan Naat’ını Büşra Aktaş isimli öğrenci okurken seyirciler duygulu anlar yaşadı. Büşra Aktaş’ın ses tonlaması ve beden dilini iyi kullanması Naat’ın seyirciler üzerindeki etkisini daha da artırdı.

Program Akışı Şiir ve Sololarla Devam Etti

Program akışı sırasıyla şiir ve sololarla devam etti.

1-Naat – Büşra Aktaş. 2-Baki Gazeli- Birnur Tokaç. 3-Sürgün-Berat Ulukan. 4-Etme-Burcu Buyurman. Ardından 1. Solo (Hicran olacaksa ) İrem Şanlı.

5-Kardeşim- Sefa Alkaya. 6-Yaş. Öğr. Bir şey Var- Mukaddes Saymaz. 7-Kaldırımlar- Eyüp Gültekin. 8-Sol Yanım- Meltem Kısa. Ardından 2. Solo (Dostum dostum ) Veysel Can Ardıç.

9-Nerdesin- Merve Nuyan. 10-Serenat-Hakan Kavak. 11-Mehlika Sultan-Ebru Aydın. 12-Geri Gelen Mektup-Şafak Akbaş. Ardından 3. Solo (Mihrabım Diyerek) İrem Şanlı.

13-Üçüncü Şahsın Şiiri-Hakan Kavak. 14-Tahir ile Zühre- Betül Yağmur Öztürk. 15-Zindandan Mehmet’e- Ahmet Arif. Ardından 4. Solo (Çeke çeke) Mustafa ve Remzican Dayınlarlı.

16-Mona Rosa-Metehan Kaçak. 17-Ben Sana Mecburum- Burakhan Esen. Ardından 5. Solo (Samistal Yaylası) Anıl Enes Doğan.

Çalgılar eşliğinde Pendik Anadolu Lisesi Müzik Öğretmeni Sema Azeri yönetiminde okul korosu tarafından Türk Halk Müziğinden parçalar sunuldu.

Pendik Anadolu Lisesi ‘’Şiir ve Müzik Dinletisi’’ Programı; Edebiyat Öğretmenleri Jale Demirci, Hilal Kaplan, Fatma Cömert Kocabey ile Müzik Öğretmenleri Sema Azeri, Ayten Komanlı ve Muhammet Peker tarafından hazırlandı.

HABER: Abdullah YADİGAR

HABERE YORUM KAT