1. HABERLER
  2. YEREL
  3. Siirt'te 6 yaşındaki öğrenciye şiddet uygulayan öğretmen açığa alındı

Siirt'te 6 yaşındaki öğrenciye şiddet uygulayan öğretmen açığa alındı

Siirt'in Pervari ilçesinde meydana gelen olayda, sözleşmeli olarak öğretmenlik yapan B.F.A., saç tıraşı olmadığı için 6 yaşındaki bir öğrenciye şiddet uyguladı. Bu görüntüler ortaya çıkınca öğretmen açığa alındı.

Siirt'te 6 yaşındaki öğrenciye şiddet uygulayan öğretmen açığa alındı

Olay, Siirt'in Pervari ilçesine bağlı olan Karşıyaka köyünde meydana geldi. Köyde bulunan okulda sözleşmeli olarak öğretmenlik yapan B.F.A., ismi öğrenilemeyen bir öğrencisine saçları uzun olduğu için şiddet uyguladı. Öğretmeni şiddet uyguladığı bu görüntüler sosyal medyada paylaşılınca birçok tepkiye neden oldu. 

Yaşanan olay üzerine İl Milli Eğitim Müdürlüğü öğretmeni açığa alırken, hakkında soruşturma başlattı.

ÖĞRENCİYE PSİKOLOJİK DESTEK SAĞLANDI

Siirt İl Milli Eğitim Müdürlüğü, sözleşmeli öğretmen Burcu Fehime A. tarafından saç tıraşı olmadığı gerekçesiyle şiddet uygulanan 6 yaşındaki çocuğa rehber öğretmenler eşliğinde psikolojik destek verildiğini açıkladı. Yapılan yazılı açıklamada, "Pervari ilçesi Karşıyaka Köyü Okulu öğretmeninin öğrencinin saçını çekip tokatlaması ile ilgili olarak, öğretmenin kurumumuzda ücretli öğretmen olarak görev yaptığı tespit edilmiş olup, hemen görevine son verilmiştir. Söz konusu öğrenci için yine rehber öğretmenler görevlendirilmiş olup, psikolojik destek sağlanmıştır" denildi.

photo-2020-02-01-13-56-26.jpg

 

 

 

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
0
0
0
0
0
0
0
👍
👎
😍
😥
😱
😂
😡
HABERE YORUM KAT