1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. Siirt’ten Afrika’ya kardeşlik eli

Siirt’ten Afrika’ya kardeşlik eli

Siirt Gazi Lisesi öğrencileri, Sudanlı İman ile Filistinli Hüsam adlı çocukların yardım çığlığına ses verdi.

Siirt’ten Afrika’ya kardeşlik eli

Siirt Gazi Lisesi öğrencileri, Sudanlı İman ile Filistinli Hüsam adlı çocukların yardım çığlığına ses verdi. Öğrenciler, Sudan ve Filistinli yetim çocukların eğitim masraflarını karşılamak için harçlıklarını bağışladı.

Siirtli öğrenciler, Sudanlı İman ile Filistinli Hüsam adlı çocuklara yardım eli uzattı. Yetim iki çocuğun sesini duyan Gazi Lisesi öğrencileri, Müftülük ve İHH öncülüğünde düzenlenen etkinlikle, çocukların eğitim masraflarını karşılamak için sınıflara koyulan kumbaralara harçlıklarını bağışladı. Okul Müdürü Uğur Budak, herkesin bir yetim adayı olduğunu aktararak, okul yönetimi olarak her birine aylık 100'er TL olmak üzere katkıda bulunma kararı aldıklarını aktardı. Budak, "Bu projeyi bize teklif ettiklerinde seve seve kabul ettik. Dünyanın birçok yerinde sıkıntılara maruz kalan insanlara sahip çıkarak güzel bir şey yaptığına inanıyoruz. Özellikle Filistin ve Sudanlı kardeşlerimizin eğitim ve iaşe bedelini karşılamak boynumuzun borcu. Çünkü herkes bir yetim adayıdır. Türkiye'nin dışında yardıma muhtaç kalan herkese yardım ederek, gönülden isteyerek bu projeye katkıda bulunuyoruz. Temennimiz bu projeye herkesin de destek çıkmasıdır" dedi.

Zehra Aslan adlı 9. sınıf öğrencisi ise, "Belki onları görmüyoruz ama onları seviyoruz. Kantine gitmiyorum ve onlar için harçlığımı bağışlıyorum" ifadelerini kaydetti.

Siirt genelinde 18 okulda yapılan çalışmada 32 yetim çocuğa sahip çıkıldı.

Siirt’ten Afrika’ya kardeşlik eli

Siirt’ten Afrika’ya kardeşlik eli

Kaynak: İHA

HABERE YORUM KAT