1. HABERLER
  2. BİYOGRAFİ
  3. Sıla Gençoğlu kimdir? Sıla Gençoğlu kaç yaşında? Nereli? Boşandı mı?

Sıla Gençoğlu kimdir? Sıla Gençoğlu kaç yaşında? Nereli? Boşandı mı?

Sıla Gençoğlu gerek snaat hayatı gerek ise özel hayatı ile sık sık araştırılan başlıklar içinde yer alıyor. Peki Sıla Gençoğlu kimdir? Sıla Gençoğlu kaç yaşında? Nereli? Detaylar haberimizde.

Sıla Gençoğlu kimdir? Sıla Gençoğlu kaç yaşında? Nereli? Boşandı mı?

Kısa süre önce evliliğini noktalayan Sıla, yeni aşka yelken açmasıyla birçok internet kullanıcısı tarafından araştırılmaya başlandı. Peki Sıla Gençoğlu kimdir? Sıla Gençoğlu kaç yaşında? Nereli? Ayrıntılar haberimizde.

Sıla Gençoğlu kimdir? Sıla Gençoğlu kaç yaşında? Nereli? Boşandı mı?

SILA GENÇOĞLU KİMDİR? SILA KAÇ YAŞINDA?

Sıla Gençoğlu, 17 Haziran 1980 tarihinde Denizli'nin Acıpayam ilçesinde dünyaya gelmiştir. Önce İzmir'de ikamet eden ardından ise İstanbul'a taşınan Sıla, Bilgi Üniversitesi'nde aldığı caz eğitiminin ardından Kenan Doğulu'nun vokalistliğini yapmıştır.

2007'de kendi adını verdiği albümünde yer alan ve Türkiye Resmî Listesi'nde bir numara olan "...Dan Sonra" şarkısıyla çıkış yapan Sıla, sonrasında yayımladığı eleştirel ve ticari başarılar elde eden İmza (2009), Konuşmadığımız Şeyler Var (2010), Vaveyla (2012), Yeni Ay (2014) ve Mürekkep (2016) albümleriyle de liste başarılarını sürdürmeye devam etti.

Bu albümlerde yer alan "Sevişmeden Uyumayalım", "Acısa da Öldürmez", "Kafa", "Boş Yere", "Vaziyetler", "Yabancı" ve "Hediye" şarkıları da Türkiye'de liste başı oldu. Bunların yanı sıra "Yoruldum", "İmkânsız" ve "Zor Sevdiğimden" gibi diğer pek çok şarkısı da hit olarak ilk beşe girdi.

Şarkıcılığının yanı sıra söz yazarı ve besteci kimliğiyle ön plana çıkan Sıla, kendi albümlerindeki şarkıların neredeyse tamamını tek başına yazarak Efe Bahadır'la birlikte bestesini yaptı.

Ayrıca başka şarkıcılar için de birçok şarkı sözü yazdı. 2010'da Konuşmadığımız Şeyler Var ve 2014'te Yeni Ay ile birlikte Türkiye'de yılın en çok satan şarkıcısı oldu. Bugüne kadar dört Altın Kelebek Ödülü ve yedi Kral Tv Video Müzik Ödülü dahil olmak üzere onlarca ödül kazandı.

SILA BOŞANDI MI?

Sıla Gençoğlu ile Hazer Amani ile 2020 yılının Ocak ayında dünyaevine girdi. Ancak çiftin evliliği pek uzun soluklu olmadı. Anlaşmalı boşanan çift tek celsede ilişkilerin sonlandırdı.

Sıla Gençoğlu kimdir? Sıla Gençoğlu kaç yaşında? Nereli? Boşandı mı?

HAZER AMANİ KİMDİR? 

Hazer Amani, 1977 yılında Ankara'da dünyaya geldi. Annesi Türk, babası ise İran Reşt'lidir. TED Ankara kolejinde okuduktan sonra Orta Doğu Teknik Üniversitesi Sosyoloji Bölümü'nden mezun oldu. Ancak o dönemlerden itibaren mutfağa meraklı olan Hazer Amani, Güney Afrika'da Cordon Bleu'ya gitti ve 3 yıl aşçılık eğitimi aldı.

Detaylı biyografisine aşağıdaki linkten ulaşabilirsiniz...

 

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
0
0
0
0
0
0
0
👍
👎
😍
😥
😱
😂
😡