1. HABERLER

  2. İÇ HABERLER

  3. Silifke’de uyuşturucu ve kaçakçılık operasyonları

Silifke’de uyuşturucu ve kaçakçılık operasyonları

Silifke Kaymakamı Şevket Cinbir, ilçede son bir ayda yapılan çalışmalarda değişik markalarda toplam 890 paket kaçak sigara, 40.957 gram eroin maddesi,...

Silifke’de uyuşturucu ve kaçakçılık operasyonları

Silifke Kaymakamı Şevket Cinbir, ilçede son bir ayda yapılan çalışmalarda değişik markalarda toplam 890 paket kaçak sigara, 40.957 gram eroin maddesi, 7 gram esrar maddesi, 171 adet ecstasy uyuşturucu hap ele geçirildiğini belirtti.

Kaymakam Cinbir, yaptığı açıklamada, İçişleri Bakanlığının talimatları ile ülke genelinde terörle mücadele, sokak satıcıları ve terörizmin finans kaynaklarına yönelik yürütülen operasyonlar kapsamında, Silifke İlçe Emniyet Müdürlüğünce halkın güven, huzur ve sükunu başta olmak üzere, gençlerin ve çocukların, alkol düşkünlüğü, uyuşturucu madde bağımlılığı, suç işleme, kumar ve benzeri kötü ve zararlı alışkanlıklardan korunması amacıyla yürütülen çalışmaların titizlikle ve hassasiyetle sürdürüldüğünü belirtti. Bu doğrultuda sokak satıcılarına ve terörizmin finans kaynaklarına yönelik esrar, eroin, ecstasy, captagon gibi uyuşturucu veya uyarıcı madde ve kaçak emtia, kaçak sigara ve kaçak içki olayları ile ilgili Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Grup Amirliğince, son bir ay içerisinde toplam 5 şüpheli yakalandığını belirten Cinbir, haklarında adli işlem yapılan 4 şüphelinin tutuklandığını kaydetti.

Şevket Cinbir, yapılan çalışmalarda değişik markalarda toplam 890 paket kaçak sigara, 40.957 gram eroin maddesi, 7 gram esrar maddesi, 171 adet ecstasy uyuşturucu hap ele geçirildiğini belirtti.

Silifke’de uyuşturucu ve kaçakçılık operasyonları

Silifke’de uyuşturucu ve kaçakçılık operasyonları

Kaynak: İHA

HABERE YORUM KAT