1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. Simav Belediyesi’nin, Zafer Kalkınma Ajansı ile proje istişareleri devam ediyor

Simav Belediyesi’nin, Zafer Kalkınma Ajansı ile proje istişareleri devam ediyor

Kütahya'nın Simav ilçesinde Belediye tarafından hazırlanan kalkınma projelerini incelemek üzere Simav'a gelen, Zafer Kalkınma Ajansı Genel Sekreteri Yusuf...

Simav Belediyesi’nin, Zafer Kalkınma Ajansı ile proje istişareleri devam ediyor

Kütahya'nın Simav ilçesinde Belediye tarafından hazırlanan kalkınma projelerini incelemek üzere Simav'a gelen, Zafer Kalkınma Ajansı Genel Sekreteri Yusuf Balcı, Başkan Özkan'ı makamında ziyaret etti.

Simav Kaymakamı Türker Çağatay Halim, Belediye Başkan Yardımcısı Mustafa Yılmaz Girgin ve Jeotermal Şefi Mehmet Pınar'ın katıldığı istişare toplantısında, Jeotermal enerjiden daha fazla faydalanma projeleri görüşüldü.

Simav Belediye Başkanı Süleyman Özkan, Zafer Kalkınma Ajansına sunulacak projelerin tamamlanma safhasında olduğu belirtti. Özkan, "Eynal Kaplıcalarındaki, sağlık turizminde kullanılan jeotermal enerjinin, endüstriyel amaçlı kullanımından elektrik enerjisi üretimine kadar bir çok alanda kullanılarak ekonomiye katkı sağlayacak projeler üzerinde çalışıyoruz. İlçe Kaymakamı Türker Çağatay Halim ile geleceğe dönük projeleri, Zafer Kalkınma Ajansına sunacağız. Üreticinin desteklenmesi ile hayata geçecek projeler, ilçe ekonomisini güçlendirecek" dedi. (MEİ-EFE)

Kaynak: İHA

HABERE YORUM KAT