1. HABERLER

  2. EĞİTİM

  3. Simav’da Sürü Yönetimi Kursu tamamlandı

Simav’da Sürü Yönetimi Kursu tamamlandı

Kütahya'nın Simav Kaymakamlığı'nın desteği ile Gıda Tarım ve Hayvancılık İlçe Müdürlüğü ve Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü işbirliği ile...

Simav’da Sürü Yönetimi Kursu tamamlandı

Kütahya'nın Simav Kaymakamlığı'nın desteği ile Gıda Tarım ve Hayvancılık İlçe Müdürlüğü ve Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü işbirliği ile düzenlenen Sürü Yönetimi Elemanı Kursu'nu tamamlayanlara törenle sertifikaları verildi.

Simav Gıda Tarım ve Hayvancılık İlçe Müdürü Murat Tokdemir, Halk Eğitimi Merkezi Müdürlüğü salonunda düzenlenen sertifika töreninde yaptığı konuşmada, Anadolu'da geleneksel olarak yapılan sürü yönetimi alışkanlıklarını bir tarafa bırakıp, daha bilimsel bir üretim yapılmasını amaçladıklarını ifade etti.

Tokdemir, "Veteriner Hekimlerimiz tarafından yapılan eğitim kapsamında kursiyerlere, sürü sağlığı, koç katımı, hayvan beslenmesi, hayvan sağlığı konularında detaylı bilgiler verildi" dedi.

Simav İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü Şube Müdürü Mehmet Yavuz, Halk Eğitim Merkezi Müdürü Halil Aktay, Gıda Tarım ve Hayvancılık İlçe Müdürü Murat Tokdemir ve eğitimci Veteriner Hekimler tarafından, Sürü Yönetimi Elemanı kursunda başarılı olan 26 kursiyere sertifikaları verildi. (MEİ-EFE)

Simav’da Sürü Yönetimi Kursu tamamlandı

Simav’da Sürü Yönetimi Kursu tamamlandı

Kaynak: İHA

HABERE YORUM KAT